Przeniesienie biura może być nie tylko stresujące, ale także bardzo kosztowne, w zależności od ilości czasu biznesowego straconego podczas przeprowadzki. Podczas wynajmu musisz wiedzieć, że wybrana firma od przeprowadzek może zapewnić zasoby, sprzęt i siłę roboczą niezbędne do pomyślnego wykonania zadania przy minimalnych zakłóceniach i przestojach.

Referencje są dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań takiej firmy. Zapytaj o rekomendacje i poszukaj pozytywnych opinii klientów, którzy korzystali z usług tego typu firm w przeszłości. Lista obsługiwanych firm może być również dobrym wskaźnikiem jakości.

Upewnij się, że dokładnie wyjaśniłeś swoje potrzeby związane z relokacją, aby nie doszło do nieporozumień przed utworzeniem wniosku. Szczegóły te powinny zostać uwzględnione w umowie. W końcu, jeśli jesteś w branży hotelarskiej lub gastronomicznej, a urlopowicze podczas wakacji i urlopów reprezentują najwyższy wolumen sprzedaży, prawdopodobnie nie chcesz się przenosić w tych porach roku.

W takich przypadkach przeniesienie firmy jesienią lub zimą prawie na pewno miałoby większy sens. Z drugiej strony, jeśli pracujesz w branży detalicznej, a sezon między listopadem a styczniem to Twoja najbardziej pracowita pora roku, to oczywiście lepiej będzie, jeśli przeprowadzisz się w okresie mniejszej sprzedaży.

Upewnij się, że całe okablowanie danych jest zainstalowane i przetestowane przed przybyciem zespołu IT w celu skonfigurowania sieci i innego sprzętu. Jeśli przenosisz istniejący sprzęt IT, upewnij się, że jest on najpierw rozładowany, aby zespół IT mógł od razu przystąpić do konfiguracji sieci i telefonów. Są wyspecjalizowane firmy organizujące przeprowadzki biur , które wykonują wyłącznie relokacje komercyjne. Są najlepszym zespołem, ponieważ są wyposażone w najnowsze dźwigi, opakowania handlowe, środki transportu i wykwalifikowaną siłę roboczą z branży. Zapewniają ochronę ubezpieczeniową twojej przesyłki, oraz planują cały proces przeprowadzki zgodnie z twoimi potrzebami. Wykonują częściową i pełną komercyjną usługę przeprowadzki po przystępnej cenie.