Nie każdy z nas w obecnych czasach może pochwalić się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Możemy również powiedzieć, że to właśnie zęby są najczęściej zaniedbywane jeśli chodzi o jakiekolwiek leczenie. Jednak jeśli doskwiera Ci uczucie krępacji podczas śmiania się, a jest to spowodowane tym, że masz krzywe żeby lub nieprawidłowy zgryz, to powinieneś wiedzieć, że już czas na to by podjąć pierwsze kroki, by w końcu zacząć leczenie swojego uśmiechu. Przede wszystkim pierwszą rzeczą jaką powinna zrobić osoba, która chce się udać do ortodonty, to – odwiedzenie swojego dentysty. Pierwszym warunkiem rozpoczęcia leczenia ortodontycznego jest to by nasze wszystkie zęby były przede wszystkim wolne od próchnicy oraz od różnego rodzaju ubytków. Na sam koniec stomatolog powinien przeprowadzić piaskowanie, by dokładnie oczyścić nasze zęby z kamienia i innych stałych zanieczyszczeń. Jeśli wykonamy ten pierwszy krok to następnym jest umówienie pierwszej wizyty u ortodonty.
Jeśli już pojawimy się u ortodonty na fotelu to możemy powiedzieć, że za nami już pierwsze koty za płoty. Jeśli masz krzywe zęby to dokładnie przeczytaj ten tekst.

Specjalista ten po sprawdzeniu i określeniu naszych wad zgryzu i zębów podejmie odpowiednią decyzję oraz określi strategie leczenia.

Obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem jakie stosuje się do pozbycia wad zgryzu jest założenie stałego aparatu ortodontycznego. Tego typu aparat ma przede wszystkim najlepsze działanie jeśli chodzi o odpowiednie wyprostowanie zębów. Nie straszne dla niego są również wady zgryzu czy nieodpowiedni kształt szczęk. Typowe leczenie przy użyciu aparatu stałego trwa około dwóch lat i wiąże się przede wszystkim z regularnymi wizytami kontrolnymi. Aparat stały składa się z łuków, zamków oraz ligatur, które mocują te wcześniejsze elementy do naszych zębów. Dlatego jeśli już podejmiesz pierwszy krok, więc decyzję o chęci takiego leczenia, to najpierw sprawdź tą stronę aparat na zęby wrocław na której znajdziesz wszelkie niezbędne informacje, o których mogliśmy przez przypadek nie wspomnieć powyżej.