W oczyszczalniach ścieków stosuje się zaawansowane, przemysłowe systemy filtracyjne, które służą do usuwania różnego rodzaju zawiesin, cząsteczek i zanieczyszczeń, które znajdują się w wodzie.

Oczywiście są to filtry, które mogą czyścić się automatycznie, filtry samo spłukujące, dzięki czemu nie wymagają one częstej obsługi. Proces płukania może być wyzwolony automatycznie, dzięki temu filtr możemy wykorzystywać przez długi okres czasu.

W jaki sposób działają systemy filtrujące ciecz?

Worki i rękawy filtracyjne

Często systemy filtracyjne składają się z systemów sit, które zatrzymują zanieczyszczenia określonej wielkości, często możemy spotkać także systemy filtrowania wstępnego wyposażone w filtry koszowe, gdzie zanieczyszczenie odkładają się na dnie systemu filtrującego. W tym przypadku system pracuje przy niskich ciśnieniach, co pozwala bardzo skutecznie oddzielać zanieczyszczenia. W zależności od potrzeb mogą być to filtry wykonane ze stali, żeliwa lub też stali kwasoodpornej, która znajdzie zastosowanie w zakładach przemysłowych. W systemach filtrujących często stosuje się filtry koszowe z wkładem. Są to najczęściej filtry wykonane ze stali, można zastosować także systemy podgrzewające ciecz, które zmniejszają jej lepkość, mogą być zastosowane w różnych gałęziach przemysłu.

Często stosuje się worki filtracyjne, które instaluje się w obudowach filtrów. Mogą być to filtry przeznaczony do różnego rodzaju cieczy, wody, ale także do filtracji chłodziwa wykorzystywanego w przemyśle. Mogą być to worki filtracyjne, które będą zatrzymywały zanieczyszczenia o wielkości 100, 200, 300 czy też 400 mikronów. Worki tego typu posiadają specjalne kołnierze do montażu na odpowiednim rodzaju obudowy filtracyjnej. Wykonane są z nylonu, często jest to specjalna siatka nylonowa, mogą być to systemy jednorazowe, lub też worki, które możemy oczyścić. Warto zwrócić uwagę, iż filtr tego typu może być stosowany także w środowiskach kwaśnych, filtrować różne typy cieczy. Innym materiałem może być włóknina poliestrowa, nylon, polipropylen. Dodatkowo modele mogą różnić się sposobem montażu obręczy zakładanej na obudowę, mogą być to obudowy plastikowe, metalowe w różnych rozmiarach, dostosowanych do najpopularniejszych typów systemów filtracyjnych.

Różnego typu worki oraz rękawy filtracyjne możemy zakupić na stronie www.filtrowanie.com.pl/wklady-i-worki-do-filtrow/worki-filtracyjne/, dostępne są tam worki różnej wielkości, które możemy stosować w popularnych obudowach. Z pewnością zastosowanie tego typu rozwiązania pozwoli na bardzo skuteczne oczyszczanie różnego rodzaju cieczy.