Astma, jak każda choroba układu oddechowego, może być bardzo przerażająca, ponieważ zakłóca zdolność przyjmowania tlenu, który jest niezbędny do życia.

Ataki astmy mogą pojawić się niespodziewanie i dotknąć nawet ludzi, którzy nie mieli powodu sądzić, że są zagrożone. Poniższy artykuł ma na celu dać kilka wskazówek, które pomogą osobie cierpiącej na astmę lepiej radzić sobie ze swoim stanem. Wiele aktywnych osób prowadzi aktywne życie, zmagając się z astmą.Kupuj środki czystości oznaczone jako przyjazne dla środowiska. Nie będzie Cię to kosztować więcej i są tak samo wydajne jak produkty chemiczne. Te zielone produkty zmniejszą ryzyko ataków astmy i pozwolą jednocześnie utrzymać dom w czystości. Szukaj nietoksycznych środków czyszczących.Jeśli Ty lub Twoje dziecko chorujecie na astmę, należy przeprowadzać kontrolę domu co najmniej raz w roku. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twój dom zawiera kurz lub pleśń w miejscach, których nie możesz zobaczyć. Znajdź specjalistę, który dokona inspekcji twojego domu i przekaże ci pełny raport o sytuacji.Nie musisz być nieaktywny fizycznie tylko dlatego, że masz astmę. W przeciwieństwie do dekad temu, kiedy leczenie astmy było rzadkością, istnieje wiele różnych inhalatorów i leków na astmę, które można przyjmować przed i po aktywności fizycznej. Zapytaj swojego lekarza o najlepsze leczenie dla Twoich konkretnych potrzeb.Rozsądne jest, aby wszyscy pacjenci z astmą kupowali przepływomierze szczytowe do swojego domu. Te maszyny mogą pomóc Ci sprawdzić czynność płuc, aby wiedzieć, czy grozi Ci atak astmy. Maszyny te są niedrogie, a niektóre ubezpieczenia faktycznie za nie zapłacą.Zwiększoną skłonność do ataków astmy powiązano ze stosowaniem wielu środków czyszczących. Im więcej używasz, tym większe ryzyko ataku. Wybieraj produkty ekologiczne i trzymaj się jak najmniejszej liczby produktów.Zainwestuj w osuszacz, jeśli masz w domu astmę. Lepsze samopoczucie dzięki właściwej pielęgnacji astmy

Suche środowisko jest najbardziej komfortowe dla osób z astmą i zmniejsza prawdopodobieństwo ataku.

Suche środowisko zniechęca również do rozwoju pleśni i zarodników, które są powszechnymi wyzwalaczami astmy u wielu osób.Pleśń i pleśń rozwijają się w domach o dużej wilgotności. Wiadomo, że obie te substancje wywołują ataki astmy. Dlatego utrzymuj powietrze w domu jak najbardziej wolne od wilgoci, aby uniknąć problemów związanych z astmą. Kiedy ogrzewasz dom w miesiącach zimowych, osuszacz może być używany do kontrolowania wilgotności. Latem używaj klimatyzatora, aby utrzymać suche powietrze.Poświęć trochę czasu na zrozumienie właściwego stosowania leków na astmę, zwłaszcza tych oznaczonych jako leki ratunkowe. Astma jest zwykle leczona za pomocą zwykłych leków, które są uzupełniane lekami ratunkowymi, takimi jak inhalatory. Właściwe zarządzanie lekiem jest ważne, ponieważ astma jest przewlekłym problemem zdrowotnym.Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo stosować leki na astmę. Musisz dowiedzieć się wszystkiego o swoim lekarstwie. Musisz wiedzieć, jak go przyjmować i kiedy, jakie są potencjalne skutki uboczne i jak dokładnie kontroluje astmę. Jeśli używasz inhalatora z dozownikiem, dowiedz się, jak go prawidłowo używać.Jeśli używasz wentylatora w domu, upewnij się, że znajduje się on na otwartej przestrzeni, w której jest bardzo mało kurzu. Wentylator wznieci luźne cząstki i może wymieszać ich wystarczająco dużo w zamkniętym pomieszczeniu, aby wywołać atak astmy. Bardzo pomocne jest też częste odkurzanie domu.Jeśli nie podejmiesz kroków niezbędnych do kontrolowania astmy, może to być śmiertelne. Skorzystaj z porad podanych w tym artykule, aby kontrolować astmę i zmniejszyć jej wpływ na Twoje życie. Możliwe jest osiągnięcie bardziej normalnego trybu życia.