Jeśli tankujemy na firmę paliwo poza granicami kraju to można starać się o zwrot podatku. Nie jest to wcale takie łatwe, bo państwa żyją z podatku i utrzymują w ten sposób służbę zdrowia i wiele innych.

To, dlatego żadne państwo nie daje chętnie tego, co dostało. Naszym zadaniem jest znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dawało nam gwarancje, że otrzymamy te pieniądze. Paliwo to nie wszystko, o co możemy się starać. Można również odliczać podatek vat od przejazdów po płatnych drogach. Trzeba tylko pamiętać żeby zachować fakturę, bo wtedy będzie to podstawą do tego żeby się starać o zwroty. Te wszystkie faktury, które mamy będziemy załączać do dokumentów, dlatego dbajmy o nie żeby były czytelne, bo inaczej niestety, ale nie ma szans żeby urzędy dawały nam pieniądze. Wszystko zaczyna się od wysłania do naszego krajowego urzędu skarbowego deklaracji. Oni sprawdzają nas i wtedy zaczyna się dalsza procedura, czyli wysyłanie dokumentów do kraju, w którym robiliśmy te zakupy. Tam też mają swój czas na sprawdzanie i dopiero później wszystko rusza z miejsca. Pieniądze na koncie otrzymamy po minimum trzech miesiącach, ale zdarzają się sytuacja gdzie trzeba czekać nawet osiem miesięcy. To długo i krótko wszystko zależy jak na to patrzymy, ale najważniejsze jest to żeby pieniądze otrzymać.


Nasze pieniądze z podatku vat

Trzeba będzie sprawdzić czy się kwalifikujemy do odzyskania podatku vat, który zapłaciliśmy w innych państwach. Nie chodzi jedynie o to czy nasza firma się do tego zalicza, ale również chodzi o kwotę. To wszystko można sprawdzić bardzo szybko i wtedy przekonamy się czy mamy szanse na pieniądze czy nie. Warto dowiedzieć się jak zrobić zwrot vatu z zagranicy, bo wtedy wykorzystamy okazję na odzyskanie swoich pieniędzy. Nie możemy tego od tak odpuszczać, bo przecież to są nasze pieniądze. Jeśli nie za bardzo wiemy jak się mamy za to zabrać to nie pozostaje nam nic innego jak skontaktować się z firmą, która się tym zajmuje, a oni dalej już nas przez wszystko przeprowadzą i wiele na tym zyskamy.