Wraz ze wzrostem temperatury ekipom budowlanym może łatwiej przyjść ochota na zdejmowanie ubrań ochronnych, ale to pracodawca odpowiada za dostarczenie swoim pracownikom odpowiedniej odzieży roboczej zgodnej z warunkami i porą roku, a także dopilnowanie, by pracownicy pracowali w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Jaka odzież robocza sprawdzi się latem na placu budowy?

Wysokiej jakości plecak marki Carhartt sprawdzi się w wielu sytuacjach

W przypadku pracowników budowlanych wykonujących swoje obowiązki na zewnątrz główne zagrożenia to ekspozycja na promieniowanie UV i przegrzanie.

Zbyt dużo światła słonecznego jest szkodliwe dla skóry i może prowadzić do krótkotrwałych problemów, takich jak oparzenia słoneczne czy udary cieplne, a także poważniejszych, długoterminowych skutków, takich jak rak skóry. Ważne jest, aby znaleźć środki ochrony indywidualnej dla pracowników, które są nie tylko dla nich wygodne, ale także chronią w sposób odpowiedni przed słońcem. Mogą to być lekkie koszulki z długim lub krótkim rękawem oraz spodnie robocze, niezbędne są również nakrycia głowy i rękawice chroniące przed uszkodzeniami skóry rąk.

W pracach budowlanych i pokrewnych zawodach niezbędne są również odpowiednie buty robocze, które chronią stopy pracowników przed zmiażdżeniem, przebiciem, kręceniem i innymi urazami. W miesiącach letnich podczas panowania wysokich temperatur obuwie powinno być lżejsze, z materiałów innych niż obuwie na jesień i zimę, aby zapewnić stopom przewiewność, a pracownikom większy komfort pracy. Podczas pracy na ruchliwym placu budowy zawsze istnieje potencjalne zagrożenie dla pracownika. Przedmioty upuszczone z góry, niebezpieczne materiały i kurz, żeby wymienić tylko kilka, wymagają noszenia nie tylko kasków i butów roboczych, ale również przykładowo gogli i masek ochronnych.

W wielu branżach przydatny jest również plecak carhartt, w który można zapakować dodatkowy ekwipunek i zabrać ze sobą. Nie ma wtedy ciągłej potrzeby przemieszczania się po całym miejscu pracy w poszukiwaniu potrzebnych narzędzi, rękawic, czy butelki wody. Plecaki świetnie sprawdzają się również na wycieczkach, spacerach, podczas wspinaczki czy na siłowni.