Osoby, które po raz pierwszy mają do czynienia z udowodnioną jazdą po pijanemu, mogą liczyć na nieco łagodniejsze traktowanie. Jazda pod wpływem alkoholu to z pewnością poważne przestępstwo, zwłaszcza jeśli osoba złapana na gorącym uczynku znacznie przekracza podstawowe normy stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na szczęście z pomocy radcy prawnego, czyli osoby, która umie prowadzić tego typu sprawy, możemy wyjść z tego wszystkiego obronną ręką. W wielu przypadkach nawet udowodniony przypadek prowadzenia pojazdu mechanicznego, pod wpływem alkoholu, może mieć dużo różnych okoliczności łagodzących.

Dobre rozwiązanie

Na pewno pomóc nam w tym może wcześniejsza niekaralność, za tego typu przestępstwa. Jeśli osoba nigdy wcześniej nie została ukarana mandatem karnym za jazdę po pijanemu, to również należy to zaliczyć do tak zwanych okoliczności łagodzących, które sąd na pewno weźmie pod uwagę. Jeśli normy stężenia alkoholu zostały nieznacznie przekroczone, to zamiast za poważne przestępstwo, możemy jedynie odpowiadać za wykroczenie drogowe, co także jest formą łagodzącą. Tak naprawdę to w takim postępowaniu, może wystąpić jeszcze wiele różnych przyczyn, przy których sąd zupełnie inaczej podejdzie do rozpatrywania sprawy. Osoby, które mają doświadczenie w tego typu sprawach, wiedza doskonale, jak należy poprowadzić sprawę i warto korzystać z takiej dodatkowej pomocy, zwłaszcza jeśli znajdziemy się w takiej trudnej sytuacji.


Liczy się właściwy kontakt

Ważny jest tu przede wszystkim kontakt adwokata ze sprawcą. Podczas odpowiedniej rozmowy można wyciągnąć kluczowe wnioski, które będą pomocne w trakcie trwania sprawy. Tylko w taki sposób można liczyć na załagodzenie wyroku. Liczy się przede wszystkim podejście i skuteczność działania, stawiając na właściwe rozwiązania, możemy nawet doprowadzić do całkowitego umorzenia postępowania. Omówienie sprawy zawsze okazuje się kluczowym punktem. Tak więc nie ma beznadziejnej sytuacji, nawet jeśli zawinimy, to zawsze możemy liczyć na właściwe rozpatrzenie sprawy, aby jak najmniej na tym wszystkim ucierpieć.
Więcej informacji na https://adwokat24h.pl/