Dzisiaj nawet małe firmy, które uczestniczą w zamówieniach publicznych korzystają z pomocy prawników. Jeśli tego nie robią to wielki błąd.

Nie wszyscy się znają na prawie, dlatego pomoc prawnika jest w stanie zmniejszyć ryzyko takiej inwestycji. Gdyby więcej firm korzystało z pomocy prawnika to nie miałby takich problemów. Często źle oszacowane jest ryzyko inwestycji i później niestety firma nie wyrabia się na czas, trzeba płacić milionowe odszkodowania i problem będzie trwał latami. Z pomocy prawnika korzystają osoby, które są wykonawcami i wtedy prawnik sprawdza bardzo wnikliwie wszystkie dokumenty. W razie problemów z wywiązaniem się z umowy może reprezentować swojego klienta przed sądem. Jeśli chcemy zawrzeć umowę to niech wszystko sprawdzi prawnik. Wtedy wiadomo czy jest to coś dla nas korzystnego czy to jest pułapka. Bardzo często potrzebne są umowy z podwykonawcami, dlatego to trzeba również sprawdzić. Musimy mieć pewność, że to się opłaca.


Co zyskają zamawiający?

Można liczyć na specjalistyczne doradztwo przy przeprowadzanych kontrolach. Można również prosić o przygotowanie regulaminów wewnętrznych czy planów zamówień. Prawnicy są w stanie dostosować się do wszystkiego, bo mają potrzebną wiedzę. My możemy z niej w każdej chwili skorzystać, a na pewno na tym nam bardzo zależy, dlatego im wcześniej się z nimi skontaktujemy tym będzie lepiej. W kancelarii zatrudniane są osoby, które w zamówieniach publicznych są najlepsze, dlatego korzystając z ich usług wiemy, że wszystko będzie wykonane bardzo dobrze. Zyskamy na tym bardzo dużo, dlatego nie ma, co we własnym zakresie kombinować. Wybierając zamówienia publiczne usługi prawne na pewno na tym zyskamy. Ile? Trzeba skontaktować się z kancelarią i powiedzieć, o co nam chodzi. Przygotowują się do działania i wykonają wszystkie powierzone nam zadania. Zamówień publicznych jest bardzo dużo, dlatego prawnicy mają mnóstwo pracy. Bez nich nic by się nie odbywało, dlatego trzeba się cieszyć, że są nam tak bardzo pomocni.