Naprawianie komputera stacjonarnego jest dość łatwe, ponieważ większość części zamiennych jest łatwo dostępna w lokalnych sklepach komputerowych. Komputery stacjonarne mogą z łatwością obsługiwać karty graficzne, które wymagają wydajności w zakresie rozpraszania ciepła i wymagają większej mocy.

Większość komputerów stacjonarnych jest w stanie zarządzać ekstremalnym zasilaniem, co oznacza, że możesz z łatwością obsługiwać wiele kart wideo w urządzeniu jednocześnie. Większość komputerów stacjonarnych wciąż jest wyposażona w nagrywarkę DVD, ale niektóre małe komputery PC rezygnują z napędów optycznych. Jeśli chcesz oglądać nowe filmy w jakości HD, Twój komputer będzie również potrzebował napędu Blu-ray. Jeśli komputer nie ma żadnych napędów optycznych, zawsze możesz kupić zewnętrzne odtwarzacze CD, DVD i Blu-ray.
Chociaż istnieją komputery typu wszystko w jednym z wbudowanymi monitorami, nadal musisz wziąć pod uwagę jakość ekranu. Wszystkie monitory są obecnie oparte na technologii LCD, a jedyną istotną różnicą między nimi jest rozmiar i koszt. Monitora używasz do pracy i do grania. Używasz go, aby uzyskać dostęp do Netflixa, YouTube czy HBO.

To jaki monitor do komputera stacjonarnego wybierzesz, zależy od ciebie, a wybór modelu, który pasuje do Ciebie i Twoich potrzeb, ma kluczowe znaczenie. Niezależnie od tego, czy Twój stary monitor zepsuł się, czy zdecydowałeś się na aktualizację, aby skorzystać z najnowszego oprogramowania, kupno nowego monitora to poważna decyzja i trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników przy zakupie nowego monitora. Jednak nie wszyscy szukają tego samego. Niektórzy kupujący szukają doskonałego wyświetlacza, podczas gdy inni stawiają na pierwszym miejscu funkcje i łączność. Przy tak wielu świetnych opcjach łatwo się pogubić. Niektóre inne czynniki, takie jak dokładność kolorów, mogą być ważne, jeśli planujesz używać pulpitu do pracy z grafiką. 24-calowe wyświetlacze LCD są najbardziej popularne dzięki ich przystępności cenowej i obsłudze wideo w wysokiej rozdzielczości 1080p. Większe ekrany, takie jak 27 lub 32-calowe wyświetlacze LCD i wyświetlacze 4K, zaczynają być bardziej przystępne cenowo.

Producenci monitorów komputerowych nie tylko modernizowali ekrany w swoich wyświetlaczach, wielu z nich zajęło się także pracą nad wbudowanym dźwiękiem. Ma to sens, gdy weźmie się pod uwagę, że wiele komputerów jest teraz używanych do oglądania wideo w Internecie, słuchania strumieniowej muzyki lub grania w gry. Najnowsze monitory komputerowe zawierają wejście HDMI, a niektóre oferują nawet dwa wejścia HDMI z przełączaniem między źródłami. Dzięki HDMI i możliwości akceptowania wejść wideo z więcej niż tylko komputera, nowy monitor jest naprawdę wielofunkcyjnym wyświetlaczem, który można podłączyć do konsoli do gier lub używać z odtwarzaczem wideo zamiast telewizora. Kilka innych aspektów wyświetlania monitora przyczynia się do tego, jak niesamowity może być obraz. Oto inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy następnym zakupie monitora.

Nowoczesne monitory mają jasność od około 300 do 350 cd / m2. Dodatkowa jasność może być przydatna, jeśli pracujesz w dobrze oświetlonym pomieszczeniu lub w pobliżu dużych okien. Jednak zbyt duża jasność jest receptą na zmęczenie oczu. Jeśli opcje jasności osiągną 250 cd / m2, twój monitor jest gotowy do pracy. To powiedziawszy, jeśli chcesz mieć obsługę HDR, im większa jasność szczytowa, tym lepiej korzystać z tej technologii. Współczynniki kontrastu pokazują różnicę między bielą, a czernią ekranu monitora. Wyższe współczynniki kontrastu są dobrym znakiem, ponieważ oznacza to, że kolory będą bardziej zróżnicowane. Istnieje jednak wiele pomiarów współczynników kontrastu, a podane specyfikacje mogą nie być zbyt wiarygodne. Odpowiednio dobrany monitor zdecydowanie ułatwia pracę na komputerze i przeglądanie wielu stron internetowych. Na stronie https://vobis.pl/monitor-29-cali znajdziesz szeroki wybór monitorów komputerowych w różnych cenach.