Pojazd, nawet kilkuletni który jest eksploatowany codziennie, brudzi się i niszczeje.Także bez względu na to, czy chcemy sprzedać auto kilkuletnie lub jeszcze starsze, warto poddać go kilku zabiegom, które sprawią że wizualnie będzie się ono prezentowało lepiej. Fakt ten może mieć niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o szybką sprzedaż i uzyskanie za swój wóz przyzwoitej ceny.

Gdzie sprzedać samochód?

Jeśli pojazd jest gotowy do sprzedaży zdecydować należy czy chcemy nabywców szukać na własną rękę, czy też skorzystać z pomocy skupu aut. Samodzielna sprzedaż pojazdu może okazać się długim i żmudnym procesem. Skupy aut natomiast gwarantują właścicielowi szybką wypłatę pieniędzy, a także bezpieczną transakcję. Jeśli zależy nam na czasie i skorzystaniu z usług fachowców, to zdecydujmy się na tę drugą metodę.

Skup aut to wygoda i oszczędność

W tym przypadku żadne działania upiększające nie są konieczne, ponieważ pod czujnym okiem fachowca nic się nie ukryje. Także właściciel pojazdu nie jest zobowiązany do wydawania pieniędzy na nabłyszczanie czy polerowanie. W miejscu tym możemy liczyć na rzetelną wycenę naszego wozu i gotówkę do ręki. Dodatkowo wiele skupów zapewnia wycenę online oraz bezpłatny dojazd po samochód. Jest to najszybsza i najwygodniejsza metoda na sprzedaż samochodu.

AUTO-BART Skup Aut Gdynia

Sprzedaż auta na własną rękę

Przed sprzedażą pojazdu warto poświęcić trochę czasu aby samochód był sprawny technicznie i prezentował się bardzo dobrze. Sprawne technicznie auto, to takie, które nie wykazuje żadnych uszkodzeń podczas przeglądu technicznego. Jeśli chodzi o stan wizualny pojazdu istnieje kilka czynności, które nie zajmą właścicielowi dużo czasu, a korzystnie wpłyną na zaprezentowanie się auta podczas sprzedaży.

Mycie i polerowanie karoserii

Należy dokładnie umyć pojazd, a przy okazji nanieść na powierzchnię lakieru powłokę ochronną w postaci wosku, która zdecydowanie poprawi jego wygląd. W przypadku kiedy na lakierze znajduje się mniejsza lub też większa ilość drobnych rys warto auto dokładnie wypolerować. To nieduża inwestycja, ale może przynieść dużo korzyści. W przypadku kiedy na karoserii pojawiły się drobne ślady korozji można je skutecznie usunąć i zamaskować odrdzewiaczem. Nie warto natomiast decydować się na poważniejsze naprawy blacharskie. Ten wydatek się raczej nie zwróci. Po myciu i woskowaniu samochodu zwróćmy również uwagę na elementy plastikowe i opony oraz zadbajmy o takie szczegóły, jak chociażby nowe pióra wycieraczek.

Zadbajmy o czystość wewnątrz auta

Przed sprzedażą pojazdu należy opróżnić wszelkiego rodzaju schowki i popielniczki, porządnie odkurzyć i wymyć lub wymienić dywaniki. Zadbać warto również o czystość szyb, a przy użyciu dedykowanych preparatów wyczyścić należy kokpit i inne plastikowe elementy, które znajdują się wewnątrz auta. Nie powinno się także zapomnieć o bagażniku. Najlepiej, jeśli będzie on pusty i wyczyszczony.

Mycie komory silnika

Jeśli decydujemy się na takie działanie, należy zachować daleko idące środki ostrożności. Nie wszystkie elementy ukryte pod maską dobrze znoszą wodę.Także mycie komory silnika lepiej zlecić do wykonania odpowiednim fachowcom.