Eksploatacja auta oraz jego regularne przeglądy i naprawy to niezwykle droga inwestycja, szczególnie w przypadku starszych pojazdów. Samochód taki z każdym kolejnym rokiem traci na wartości, a ciągłe wymiany części generują spore koszty. W sytuacji takiej dużo bardziej opłacalne staje się sprzedanie pojazdu i uwolnienie się od ciągłych wizyt u mechanika. Niestety samodzielna sprzedaż auta to proces niezwykle żmudny i wymagający od sprzedającego sporych pokładów wolnego czasu oraz cierpliwości. Pomocna może okazać się decyzja o sprzedaży starego, wysłużonego pojazdu do skupu.

Gdzie można sprzedać używany pojazd?

Sprzedaż auta to najprostszy sposób na korzystne pozbycie się starego pojazdu. Nie oznacza to jednak, że transakcja ta powinna zostać wykonana bez chwili refleksji. Przed oddaniem swojego starego samochodu w ręce pracowników skupu pojazdów warto sprawdzić renomę oraz profesjonalizm kilku wybranych firm i w ten sposób zdecydować, które miejsce będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Jeśli poszukujemy skupów na terenie Trójmiasta i okolic to bardzo dobrą lokalizacją będzie AUTO-BART Skup Aut Gdynia, oferujący skup pojazdów za gotówkę między innymi w Trójmieście.

Jedną z największych zalet skupów jest fakt, że umożliwiają one sprzedaż aut w każdym stanie technicznym. Oznacza to, że firmy tego typu równie chętnie skupują pojazdy w pełni sprawne jak i egzemplarze całkowicie niesprawne i nadające się do kasacji. Jest to, zatem rozwiązanie idealne, które pozwala całkowicie wyeliminować konieczność wykonania szeregu napraw przed wystawieniem samochodu na sprzedaż. Dodatkowo cała transakcja zajmuje z reguły jeden dzień, co pozwala błyskawicznie uzyskać zastrzyk dodatkowej gotówki.

Co więcej, profesjonalne skupy takie jak BART umożliwiają sprzedaż różnych pojazdów, zarówno samochodów, jak i motocykli, quadów, a nawet pojazdów rolniczych. Bez znaczenia jest również ich stan techniczny, marka i wygląd. Niezwykle szybki jest przy tym sposób zgłoszenia chęci zawarcia transakcji ze skupem. Wystarczy jedynie wejść na oficjalną stronę internetową skupu https://skupaut-gotowka.pl/kup-motocykli.html, gdzie po wpisaniu podstawowych informacji na temat auta uzyskamy darmową wycenę i możliwość podjęcia współpracy.

Jak sprawdzić, że czas sprzedać nasze auto?

Jednym z głównych czynników, który sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad sprzedażą naszego auta, jest udział w wypadku. Oczywiście, nie mówimy tu o zwykłych kolizjach, które powodują jedynie niegroźne zadrapania i lekkie wgniecenia karoserii. Mowa tu raczej o poważnych wypadkach, które znacząco wpływają na stan techniczny pojazdu. Równie alarmujące powinno być pojawienie się częstych usterek, które znacząco utrudniają płynną jazdę. Występowanie takich awarii wiązać się będzie z częstymi wizytami w serwisie samochodowym, które mogą znacząco nadwyrężyć nasze fundusze. Dużo lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie po prostu pozbycie się auta, by odzyskać, chociaż część wkładu, jaki został włożony w jego renowacje i eksploatację.

Istotne aspekty umowy przy sprzedaży niesprawnego pojazdu

Istotnym aspektem, przy sprzedaży używanego i niesprawnego auta, jest oczywiście dokładne opisanie wszelkich jego wad w umowie sprzedaży. Jest to niezbędne, ponieważ w przypadku, gdy kupujący zauważy jakiekolwiek niewspomniane w umowie uszkodzenia może skorzystać z rękojmi i obarczyć poprzedniego właściciela kwotą wydaną na naprawę samochodu. Umowa sprzedaży powinna posiadać również adnotację mówiącą o tym, że sprzedający udzielił kupującemu wszelkich informacji na temat mankamentów pojazdu, a kupujący nie ma żadnych zastrzeżeń do tego stanu rzeczy. Ciekawą i bezpieczną alternatywą jest skontaktowanie się ze skupem aut, z którym podpisujemy stosowną umowę sprzedaży, a następnie firma ta odsprzedaje pojazd osobie, która była nią zainteresowana.