Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest obdarowanie ulubionymi kwiatami matki. I najlepiej się tym zająć z wyprzedzeniem, dowiedzieć się w salonie kwiatowym, czy tego dnia będą mieli świeżo ścięte tulipany, piwonie, gerbery lub róże. Jeśli nie, musisz podjąć inną decyzję. W każdym razie pozostawienie tej rzeczy przypadkiem lub zabranie pierwszego bukietu z blatu nie jest tego warte.

W urodziny lub rocznicę zwyczajowo podaje się piękne bukiety lub kompozycje kwiatowe, które odzwierciedlają szczególny szacunek dla osoby, którą kochamy. Uwierz mi, ponieważ spędziłem sporo czasu na wyborze bukiet kwiatów na urodziny sami będziemy cieszyć się naszym prezentem.

Co musisz wiedzieć, kupując bukiet:

kwiaty powinny być świeżo cięte;

Czy mama ma alergię na niektóre zapachy?

które kwiaty są ukochane, a które nie.

Po sporządzeniu bukietu zadbaj o jego bezpieczeństwo. W chłodne dni poproś kwiaciarnię, aby dodatkowo zapakowała ją w papier termiczny, aw ekstremalnych upałach postaraj się jak najszybciej umieścić kwiaty w wodzie.

Podczas prezentacji koniecznie powiedz mamie, jak bardzo ją kochasz. Co więcej, nie musi to być słyszalne przez wszystkich. Chociaż może w tym momencie sensowne jest publiczne wyrażanie swoich uczuć.

Kwiaciarnie uważają, że kwiaty „potrafią mówić”. Jasne lub stłumione, skromne lub efektowne, powiedzą o najważniejszej rzeczy. Może chcemy w tym dniu zawrzeć pokój, poprosić o wybaczenie lub powiedzieć nam coś bardzo tajnego. A mama zawsze cię zrozumie.

Tulipany

Niesamowite wiosenne kwiaty symbolizujące radość przebudzenia, miłości i młodości duszy. Tulipany są piękne zarówno w jednobarwnym jednobarwnym bukiecie, jak iw mieszance. Obfitość zieleni podkreśla ich świeżość i szczególny urok. Wybierając taki bukiet, nie stracisz. Ale jest dobry pod koniec zimy – na początku wiosny.

Chryzantemy

Surowe, królewskie kwiaty z wyczuwalnym „jesiennym” aromatem opadłych liści. Wyglądaj dobrze w każdej kompozycji, stój przez długi czas. Chryzantema uosabia życzenie szczęścia, szacunku, miłości. Kolorystyka jest uderzająca – wrząca biel, jasnożółty, bordowy, fioletowo-liliowy. Rośnie w dwóch rodzajach – chryzantemy krzewiastej i pojedynczej, z dużym kwiatem na łodydze.

Eustoma

Postaraj się dać mamie sam oryginalny bukiet eustom. Można je scharakteryzować jednym słowem – wszechogarniająca delikatność. Kwiaty wyglądają na szlachetne i wyrafinowane. Mówią o twoim szacunku i miłości. I oczywiście o czułości.

Piwonie

Jasne puszyste czapki piwonii są dobre w każdej kombinacji. Symbolizuj bogactwo, radość, miłość, przyjemność z życia. Być może można je przypisać tym specjalnym kolorom, które podkreślają status dawcy i urodzinowej dziewczyny oraz luksus ich związku.

Hiacynty

Kwiaciarnie uważają ten kwiat za symbol radości i odrodzenia. Jasny, przyciągający uwagę nie tylko nasyceniem odcieni, ale także kształtem kwiatostanu. Pięknie wygląda w mieszanym bukiecie wszystkich dostępnych kolorów. Jeśli urodziny twojej mamy przypadają na wiosnę, przydadzą się hiacynty.

Lilie

Uważa się, że lilia mówi o oddaniu, miłosierdziu, czystości duszy. Zazwyczaj lilia stanowi centrum kompozycji kwiatowej lub stanowi jedynie bukiet tych kwiatów. Ale mają dużą wadę – silny aromat, który nie wszyscy cierpią. Dlatego zachowaj szczególną ostrożność, jeśli kwiaciarnia oferuje ci bukiet z lilią.

Żonkile

Miłość, radość, wiosna, a jednocześnie duma i samowystarczalność. Są to złożone kwiaty, delikatne i zauważalne. Mają specjalny aromat – delikatny, bardzo wiosenny.

Irysy

Kwiat symbolizuje przyjaźń, szacunek, mądrość. Irysy są zwykle stosowane w bukiecie jako uzupełniające się kolory, nadając całej kompozycji wyjątkowy urok. Tradycyjnie tęczówki o nasyconym kolorze liliowo-fioletowym są eksponowane w salonach, które doskonale uzupełniają żółte tło.

Goździki

Jest uważany za bardziej męski kwiat, ale różowe, kremowe i białe krzewy są idealne dla kobiet. Goździki powiedzą o twoim szacunku i oddaniu dla najlepszej kobiety na ziemi.

Liliowy

Większość kwiaciarni uważa bzu za symbol pierwszej miłości. Ale włączenie gałęzi bzu nada całemu bukietowi szczególny nastrój związany ze wiosną i słońcem.

Bukiet róż

Zawsze będzie odpowiedni, poprawnie zrozumiany i z wdzięcznością przyjęty. Róża jest delikatna i dumna, z bezbronnym pączkiem i mocną łodygą. Klasyka gatunku. Wybierając róże dla mamy, powinieneś unikać dwóch odcieni. Lepiej jest dawać jasne szkarłatne kwiaty ukochanej, gdy mówią o pasji. Kolejny kolor to zielonkawo-biały. Róże te służą do robienia bukietów ślubnych lub wręczania dziewczynom.

Dla mamy lepiej wybrać różowe, mleczne białe róże. To powie jej o twojej nieograniczonej czułości. Możesz dać bordowe róże, a ich bukiet zawsze wygląda korzystnie i szlachetnie.

Mama może dawać kwiaty bez powodu (w ogólnie przyjętym znaczeniu tego słowa), jako znak uwagi, miłości i szczerej wdzięczności za wszystko, co dla nas zrobiła. Zawsze będzie szczęśliwa z bukiet kwiatow.