Coraz więcej osób decyduje się na instalację wanny z hydromasażem, jeszcze 10 lat temu nie były one zbyt popularne.

Obecnie w sklepach możemy znaleźć wiele ciekawych wanien z jacuzzi, można bez problemu dobrać je wielkością do naszej łazienki. Z pewnością jest to propozycja dla osób, które lubią relaks w bąbelkach, wiele osób które nie brały dotąd takiej opcji skłania się do zakupu także ze względu na spadek cen.

Działanie wanny z hydromasażem jest niezwykle proste: woda jest zasysana do wanny za pomocą pompy, a następnie wyrzucana jest przez kilka dysz wlotowych pod ciśnieniem. W zależności od modelu wanny będziemy mieli do wyboru różne opcje natrysków, które można kontrolować.

Będziemy mogli ustawić moc wody pod ciśnieniem, nowoczesne wanny i minibaseny posiadają elektroniczne sterowanie, w odróżnieniu od starszych modeli, które były regulowane za pomocą gałek.

Ważnym elementem każdej wanny z hydromasażem jest pompa, która umożliwia cyrkulację wody, przy pompie powinny także znajdować się filtry. W przypadku, kiedy nasza wanna będzie znajdowała się na zewnątrz, wówczas mogą pojawić się różne zanieczyszczenia. Przykładem mogą być liście spadające z drzew, które mogą skutecznie zapchać odpływ, jeżeli są dość duże możemy po prostu je wyciągnąć udrożniają wannę. Innym problemem mogą być także różnego rodzaju osady, które będą osiadały na tafli wody. Mniejsze zanieczyszczenia, mogą dostać się do obiegu, wówczas wyłapywane są za pomocą filtrów.

Oczywiście filtry można wymieniać i czyścic. Montując wannę warto pamiętać, aby dostęp do pompy i filtrów był swobodny, wówczas łatwo będzie można wykonać wszystkie prace serwisowe. Nowoczesne minibaseny jacuzzi, mogą posiadać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dyszy, które będą sprawiały że odpoczynek w wannie będzie niezwykle relaksujący. Warto także zwrócić uwagę na wielkość wanny, mogą być one dwuosobowe, ale także większe które pomieszczą cztery czy nawet pięć osób. Dobrym pomysłem będzie także dodanie olejków aromatycznych do wanny.