Jabłka, które są przechowywane we właściwy sposób wytrzymają długie tygodnie, a nawet miesiące. Po co przechowuje się jabłka? Przede wszystkim po to żeby uzyskać za nie najlepszą cenę.

W sezonie ceny jabłek w skupach są bardzo niskie i sięgają nawet kilku groszy za kilogram. Nie opłaca się takich jabłek zbierać, bo koszty są zbyt wysokie. To, dlatego osoby, które mają sady wymyśliły, że trzeba przeczekać sezon letni i wystawić swoją ofertę dopiero na zimę. W ten sposób można uzyskać wyższą cenę i zajmowanie się jabłkami jest o wiele bardziej opłacalne.

Oczywiście trzeba ponieść koszty samego przechowywania, bo za darmo nic się nie zrobi. Potrzebna jest chłodnia i potrzebne jest utrzymywanie niskiej temperatury. To, dlatego trzeba sobie wszystko przekalkulować i w ten sposób wiemy, co nam się opłaca, a co nie. Jeśli widzimy, że w sezonie zimowym można będzie sporo zarobić to można się takiej akcji podjąć.

Co jeszcze potrzebne jest w chłodni?

Niska temperatura jest dobrym rozwiązaniem, ale jeszcze potrzebny jest specjalny środek chemiczny. ten środek kupimy od firmy FruitSmart, która oferuje to, co polskie i jednocześnie najlepsze. Można u nich liczyć, na jakość na wysokim poziomie w bardzo niskiej cenie. Dowiemy się jak stosować preparat żeby dawało to jak najlepsze efekty. najlepszą wiadomością dla nas jest to, że można ten środek aplikować samodzielnie, czyli obniżamy automatycznie koszty. Do tej pory trzeba było wezwać specjalistów, którzy przyjechali założyli stroje i wszystko zaaplikowali. Trzeba było za to sporo zapłacić, ale to już jest za nami. Specjaliści wiedzą jak przechowywać jabłka i my, jeśli będziemy stosować to, co oni to odniesiemy sukces. Nie ma tutaj żadnego ryzyka jest tylko szansa na to, że jabłka będą we właściwy sposób przechowane. Wtedy, kiedy nie będzie ich na rynku my je wyjmiemy i tym samym będzie można na nich zarobić na utrzymanie swojego sadu czy firmy. im będą większe zyski tym będzie większe nasze zadowolenie, dlatego trzeba będzie o to zadbać we własnym zakresie.