Zmiana stylu życia i zapewnienie, że Twoja rodzina zawsze spożywa zdrowe posiłki, oznacza, że ​​musisz dokonywać lepszych wyborów żywieniowych.

Przejście na produkty ekologiczne to świetny sposób na wprowadzenie tych zdrowych zmian. Aby uzyskać kilka świetnych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa, z których możesz łatwo skorzystać, zapoznaj się z poniższymi informacjami.Gdy nadejdzie zima, możesz uratować kilka roślin, przenosząc je do domu. Możesz uratować tych, na które wydałeś najwięcej pieniędzy lub tych, które są odporne. Przed przeniesieniem do doniczki ostrożnie wykop korzenie.Rośliny najlepiej rosną w ich rodzimych środowiskach. Na przykład winogrona wymagają suchego, gorącego środowiska, aby zmaksymalizować ich wzrost, jednocześnie minimalizując ilość niebezpiecznych dla nich drobnoustrojów. Przy uprawie roślin ważne jest, aby poznać region ich pochodzenia; generalnie najlepiej jest zidentyfikować lokalne odmiany gatunków ogrodniczych.Planując swój przydomowy ogród, pamiętaj, aby wybrać rośliny, których zakup w lokalnym sklepie spożywczym jest zazwyczaj kosztowny. Robiąc to, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, czasami pięćdziesiąt dolarów lub więcej co miesiąc, w zależności od uprawy. Dodatkowo masz gwarancję, że masz najświeższe dostępne warzywa!Kiedy twoje letnie kwiaty zakwitną i zwiędną, pamiętaj, aby przycinać kwiaty. Oznacza to uszczypnięcie główek kwiatów. To zachęci nowe kwiaty do dłuższego kwitnienia w przyszłym roku, a także wzmocni roślinę. Ponieważ główki kwiatowe mają nasiona, możesz również zachować główki kwiatowe, które uszczypnięto do sadzenia w innym czasie.Zmień swoje narzędzie ogrodowe z długim uchwytem w narzędzie pomiarowe. Możesz dostać taśmę mierniczą i oznaczyć jednostki czarnym markerem permanentnym. Bądź najlepszy, jaki możesz być w ekologicznym ogrodnictwie

Działa to doskonale w przypadku narzędzi do drewna.

Kiedy musisz rozstawić rośliny na określoną odległość, możesz użyć domowej roboty miarki, aby zmierzyć odległość.Stwórz iluzję przestrzeni. Jeśli masz mały ogród, użyj koloru, aby stworzyć iluzję większej przestrzeni. Tło błękitów, szarości, różów i fiołków stworzy efekt zamglenia, dając poczucie głębi. Jeśli użyjesz jasnego koloru na pierwszym planie, takiego jak czerwony, podkreśli to efekt, ponieważ przyciąga wzrok do przodu.Aby pomóc młodym roślinom, spróbuj polać wrzątkiem pobliskie chwasty. Każde naczynie z wrzącą wodą, które możesz bezpiecznie nosić, może być używane jako organiczny herbicyd. Zalej chwasty tą doniczką, unikaj tylko pobliskich roślin. Wrząca woda uszkadza korzenie chwastów i zwykle uniemożliwia dalszy wzrost.Aby trzymać koty, węże i inne stworzenia z dala od ogrodu, używaj kulek na mole. Kulki na mole mogą nie pachnieć nam przyjemnie, ale większość zwierząt pachnie jeszcze gorzej i łatwo je odstraszą. Po prostu rozrzuć kilka kulek na mole na obrzeżach ogrodu. Kulki na mole można bardzo tanio kupić w drogeriach i sklepach dolarowych.Ułatw rozrzucanie w mulcz za pomocą odpowiednich narzędzi. Po rozłożeniu ściółki użyj zgrabiarki z płaską głowicą, aby skutecznie rozrzucić obornik. Zęby zgrabiarki pomagają w wyciąganiu i rozrzucaniu ściółki, podczas gdy płaska strona zgrabiarki wyrównuje powierzchnię. Używaj grabi z ruchem pchania i ciągnięcia.Jedną z najlepszych rzeczy na temat wskazówek, które przeczytałeś w powyższym artykule, jest to, że wszystkie są dość proste do wdrożenia. Nie musisz uczęszczać na Cornell, aby zostać świetnym ekologicznym ogrodnikiem. Dopóki potrafisz wdrożyć to, czego się tutaj nauczyłeś, Twój ogród będzie fantastyczny.