Obecnie coraz więcej czasu poświęcamy na pracę, przez co nie zawsze mamy czas lub chęci, aby zadbać o naszą sylwetkę. Brak aktywności fizycznej może bezpośrednio wpływać na stan naszego zdrowia, a także samopoczucia. Jeśli chcemy zacząć ćwiczyć, a nie mamy chęci bądź czasu na chodzenie do publicznej siłowni, warto zorganizować sobie taką w domu.

 

O czym warto pamiętać organizując domową siłownie

Zalety domowej siłowni

Domowa siłownia to świetny wybór dla osób, które chciałyby popracować nad swoją sylwetką bądź kondycją, a nie mają chęci lub możliwości, aby korzystać regularnie z lokalnej siłowni w swoim mieście. Własna siłownia w domu niesie za sobą szereg różnych korzyści, np.:

  • Oszczędność czasu – Jeżeli dysponujemy sprzętem we własnym domu, nie musimy marnować czasu na dojazdy do siłowni. Może to być szczególnie ważne dla osób, które mieszkają w większych miastach, a także dla tych, którzy zamieszkują przedmieścia bądź tereny wiejskie, przez co w swojej okolicy ciężko znaleźć jakąkolwiek siłownie.

 

  • Niezależność – Publiczne siłownie bardzo często mają określone godziny otwarcia. W domowej siłowni możemy za to ćwiczyć, kiedy tylko nam się podoba.

 

  • Higiena oraz brak kolejek – Korzystając z domowej siłowni, nie musimy obawiać się zarazków innych użytkowników. Obce również będą nam kolejki do sprzętów, które w przypadku zwykłych siłowni mogą być niezwykle uciążliwe.

Co powinno znaleźć się w domowej siłowni

Zorganizowanie własnej domowej siłowni wcale nie jest takie trudne, jakie może się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie musimy przecież od razu kupować wszystkich dostępnych maszyn czy sprzętów – możemy sukcesywnie powiększać naszą siłownię co jakiś czas. Jeśli zdecydujemy się na zorganizowanie siłowni domowej, warto wybrać odpowiedni sklep ze sprzętem sportowym https://sport-blast.pl/, dzięki czemu zmniejszymy koszty dostawy. Oto kilka sprzętów sportowych, których nie powinno zabraknąć w domowej siłowni:

  • Rower Stacjonarny – Jest to świetny sprzęt dla amatorów kolarstwa oraz osób, które chcą poprawić swoją kondycję. W odróżnieniu od tradycyjnych rowerów, ich stacjonarne egzemplarze są o wiele tańsze, a w dodatku możemy z nich korzystać niezależnie od pogody na dworze.

 

  • Hantle – Bardzo ważny element domowej, a także zwykłej siłowni. Te tanie i niewielkie przyrządy pomogą nam w wykonaniu mnóstwa ćwiczeń. W zależności od stopnia zaawansowania możemy zdecydować się na modele od jednego do nawet kilkunastu kg ciężkości.

 

  • Mata do ćwiczeń – Zdecydowanie najważniejszy element domowej siłowni. Idealnie posłuży nam przy rozgrzewce, a także przyda się do rozciągania po treningu.

 

  • Drążek treningowy – świetny sprzęt, przy pomocy którego wzmocnimy siłę naszych ramion oraz mięśni kręgosłupa. Przydatny w domowych siłowniach ze względu na znikomą ilość miejsca, które zajmuje – możemy bowiem zamontować go nawet w drzwiach.