Terapia magnetyczna lub magnetoterapia polega na równoważeniu energii elektromagnetycznej lub pola ciała w celu promowania zdrowia i naturalnego wspomagania organizmu w samoleczeniu za pomocą magnesów.

Tego typu terapia może być stosowana zarówno u ludzi, jak i u zwierząt domowych. Dla dobrego samopoczucia twojego zwierzaka bardzo ważne jest, aby jego pole elektromagnetyczne było utrzymywane w zdrowiu i równowadze.

Jak działa terapia magnetyczna?

Terapia zwierząt polem magnetycznym

Działając z systemami ciała, takimi jak nerwowy, odpornościowy, hormonalny i krwionośny, magnetoterapia jest potężną metodą leczenia, ponieważ magnesy działają na podstawową funkcję komórek w ciele. Magnesy w naturalny sposób współpracują ze składnikami komórek, takimi jak minerały, woda, białka, i wprawiają w ruch jony i elektrolity, zwiększając częstotliwość wibracji, stymulując reakcje chemiczne w ciele w celu wytworzenia energii, przyspieszając usuwanie odpadów, dotleniając krew i dostarczając składniki odżywcze do obszarów ciała, przy których umieszczone są magnesy.

Przepływ krwi i metabolizm zwierząt działają znacznie szybciej niż u człowieka, więc wyniki magnetoterapii będą widoczne znacznie szybciej niż u ludzi. Terapia magnetyczna to świetny nieinwazyjny zabieg dla zwierząt, który pomaga oczyścić i zrównoważyć organizm. Wiadomo również, że terapia magnetyczna pomaga zmniejszyć stan zapalny lub ból, a także przyspieszyć proces gojenia ran, urazów czy złamań kości. Terapia magnetyczna pomaga zwiększyć przepływ krwi, pomaga regulować hormony i ogólny przepływ energii i jest świetna dla zwierząt cierpiących na ból przewlekły.

Jeśli twój pies dochodzi do siebie po urazie lub chorobie, może mu pomóc terapia zwierząt polem magnetycznym. Istnieją różne metody magnetoterapii z wykorzystaniem magnesów dynamicznych lub statycznych. W przypadku bardziej złożonych schorzeń zaleca się rozmowę z weterynarzem specjalizującym się w terapii polem magnetycznym i akupunkturze, ponieważ połączenie tych dwóch metod może znacznie przyspieszyć leczenie.