Rozpoczęcie podróży w kierunku dobrego zdrowia powinno rozpocząć się od poznania, jakie witaminy i minerały należy przyjmować.

Niestety niewiele osób wie, co jest dla nich najlepsze. Jest tak wiele do nauczenia się, jeśli chodzi o witaminy i minerały, że trudno jest ustalić, co należy przyjąć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są niezbędne witaminy i minerały.Aby wzmocnić sprężystość swojego ciała, spróbuj zażywać olej z nasion lnu i kurkumę. Oba mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w organizmie. Mogą również ochronić Cię przed chorobami. Istnieją mieszanki olejów z tych dwóch, o których wiadomo, że pomagają stawom, a także poprawiają zdrowie mózgu i serca.Koenzym Q-10 jest stosowany w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych, w tym dusznicy bolesnej, zastoinowej niewydolności serca, cukrzycy, chorób dziąseł i nadciśnienia tętniczego. Ta silna formuła wzmacnia układ odpornościowy i zwiększa energię. Pacjenci mogą naturalnie uzyskać substancję w owocach morza i mięsie; jednak większość preferuje suplementację koenzymem Q-10.Kwas foliowy zapobiega wadom wrodzonym, niektórym nowotworom, udarom i chorobom serca. Ta witamina B jest dodawana do mąki, płatków śniadaniowych i makaronów. Dodatkowo wiele warzyw liściastych, melonów, fasoli i mięs zawiera kwas foliowy. Świetne porady dotyczące witamin i minerałów, które każdy może łatwo zastosować

Kwas foliowy jest stosowany w leczeniu choroby Alzheimera, zwyrodnienia plamki żółtej, RLS, neuropatii, osteoporozy i innych oznak starzenia.Kupując witaminy, zawsze przed zakupem sprawdź datę ważności na opakowaniu.

Witaminy mają trwałość i nie są wieczne. Czas przechowywania, ekspozycja na światło i temperatura mogą wpłynąć na jakość witamin i jeszcze bardziej skrócić termin ważności. Upewnij się więc, że kupujesz wysokiej jakości witaminy, które nie przeterminowały się.Magnez jest niezbędny do ponad 300 reakcji chemicznych w organizmie. Pokarmy bogate w błonnik zawierają magnez, w tym rośliny strączkowe, warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste. Ten minerał jest stosowany w leczeniu wysokiego cholesterolu, ADHD, zmęczenia, migren, PMS i stwardnienia rozsianego. Magnez można również stosować miejscowo, aby przyspieszyć gojenie.Zawsze informuj swojego lekarza, jeśli przyjmujesz suplementy witaminowe lub mineralne, gdy przepisano Ci leki. Niektóre przepisywane leki wchodzą w interakcje z niektórymi witaminami, co może zmniejszyć lub zwiększyć skuteczność leku. Może to mieć negatywne konsekwencje dla Twojego organizmu, jeśli wcześniej nie poinformujesz swojego lekarza o przyjmowanych suplementach.Potas można znaleźć w suszonych owocach, zbożach, mleku i fasoli. Ten ważny minerał jest stosowany w leczeniu choroby Meniere’a, objawów menopauzy, zapalenia stawów, bólów mięśni, choroby Alzheimera, zaburzeń jelitowych i alergii. Badania wykazały, że potas może być korzystny dla osób cierpiących na wysokie ciśnienie krwi i może pomóc w zapobieganiu udarowi.Jeśli zmagasz się z codziennymi trudami życia, takimi jak praca w wielu miejscach pracy i rutyna domowa, potrzebujesz więcej witamin. Kiedy nie jesteśmy w stanie dać naszemu organizmowi czasu na odpoczynek, potrzebujemy więcej witamin i minerałów, aby utrzymać je w zdrowiu i zregenerować się po napiętym harmonogramie.Wyciskanie soków jest obecnie bardzo popularne i jest to świetny sposób na spożywanie zdrowych owoców i warzyw. Wiele osób dodaje do soku suplement witaminowo-mineralny w proszku, aby stworzyć zdrowy koktajl śniadaniowy, którym mogą cieszyć się każdego dnia. Ten napój jest nie tylko bardzo zdrowy, ale także pomaga zwiększyć poziom energii.Jak stwierdzono w powyższym artykule, przyjmowanie witamin i minerałów jest ważną częścią życia każdego, kto chce prowadzić zdrowy tryb życia. Teraz, gdy przeczytałeś kilka dobrych wskazówek na ten temat, nie ma powodu, abyś nie zaczynał zdrowszej ścieżki. Trzymaj się tego i pamiętaj, jak ważne jest, aby Twoje życie było zdrowe.