Ozon jest doskonałym środkiem do dezynfekcji, obecnie dzięki coraz większej dostępności technologii, coraz częściej wykonuje się dezynfekowanie pomieszczeń ozonem.

Ozon jako gaz lotny z łatwością może dotrzeć do wszystkich zakamarków, zatem bardzo dobrze nadaje się do dezynfekcji pomieszczeń, ale także wnętrz pojazdów. W przypadku pojazdów ozonowanie jest stosowane do czyszczenia systemów klimatyzacji. Ale dobrym pomysłem będzie także ozonowanie całego pojazdu i tapicerki, dzięki czemu będziemy mogli pozbyć się brzydkich zapachów. Będzie to bardzo dobry pomysł jeżeli palimy papierosy, wówczas nasz samochód szybko stanie świeży. Systemy ozonowe stosowane są także do uzdatniania wody pitnej, wody w przemyśle spożywczym i napojów, do uzdatniania wody w kąpieliskach, akwariach i basenach. Ozon jako najsilniejszy utleniacz, który można zastosować w uzdatnianiu wody, ozon jest szczególnie odpowiedni do usuwania zanieczyszczeń, kolorów, zapachów i smaków. Oprócz utleniania ozon zapewnia również skuteczną dezynfekcję. Wytwarzanie i stosowanie ozonu powoduje znacznie mniej szkodliwych dla środowiska produktów ubocznych niż inne porównywalne środki utleniające i dezynfekujące. Stosowanie ozonu do dezynfekcji wody i różnych powierzchni

Ze względu na wysoką reaktywność ozon w ciągu kilku minut rozkłada się w wodzie z powrotem do pierwotnej postaci tlenu.

Dodatkowo ozon w sposób ekologiczny i naturalny eliminuje bakterie, wirusy, roztocza, pleśnie, grzyby, zarodniki i wszelkiego rodzaju pasożyty. Nie pozostawia żadnych pozostałości tak jak w przypadku środków chemicznych, ale po użyciu zamienia się w czysty tlen, dzięki czemu jest również ekologiczny. Dokładnie czyści i dezynfekuje nawet najbardziej niedostępne pęknięcia, każdą powierzchnię, z którą się styka. Można nim dezynfekować materace, sofy, fotele, dywany, samochody, pokoje. Obecnie coraz częściej wykonywane jest ozonowanie pomieszczeń Warszawa może zaoferować wiele firm oferujących profesjonalne ozonowanie. Jest to proces, który nie pozostawia śladów, tak jak środki chemiczne.