W Japonii jest wiele ciekawych i niezwykłych rzeczy do zrobienia i miejsc do zobaczenia, które z pewnością zainteresują wielu turystów. Przykładowo słodycze w Japonii są naprawdę oryginalne.

Zobaczysz rozpoznawalne marki batonów i przekąsek, ale o dziwnych smakach, których nie znajdziesz w innych krajach. Słodycze to nie tylko pyszna i interesująca rzecz do kupienia w Japonii, ale także coś, co można łatwo zabrać do domu. Japonia to naprawdę kraj, który nigdy nie śpi, ale kiedy to robi, to w oryginalnych miejscach, jak hotele kapsułowe. Tylko w Japonii znajdziesz najbardziej zabawne kawiarnie tematyczne z kotami, jeżami, pokojówkami czy robotami. Dowiedz się o więcej o kulturze Japończyków na północnej wyspie Hokkaido i starożytnych cudach stolicy Edo w Kioto. Wyrusz na pielgrzymki świątynne w Shikoku, odkrywaj spokojne ulice Hiroszimy, zobacz często zapomnianą kulturę Ryukyu na tropikalnych wyspach Okinawy i zgub się w niekończących się, tętniących życiem ulicach Tokio. Jeśli chcesz zobaczyć gejsze, odwiedź ich dzielnicę w Kioto, gdzie znajdziesz również spokojne kawiarnie i stragany z pamiątkami. Hiroszima, położona na wyspie Honsiu, jest młodsza niż wiele japońskich miast, ma mniej niż 500 lat, ale jej los został na zawsze przesądzony w historii 6 sierpnia 1945 roku, kiedy to stało się pierwszym miastem na świecie, na który zrzucono bombę atomową.

Mimo że ponad 60 procent budynków w Hiroszimie zostało zniszczonych, miasto udało się odbudować od czasu tego niszczycielskiego wybuchu, a także stało się popularnym miejscem turystycznym.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w tym mieście jest Park Pamięci Pokoju, który został stworzony na pamiątkę wszystkich tych, którzy stracili życie lub zostali ranni w wyniku zrzucenia bomby. W tym dużym parku znajduje się kilka interesujących miejsc, w tym Muzeum Pamięci Pokoju, gdzie turyści mogą zobaczyć wpływ działań wojennych na mieszkańców Hiroszimy. Przed podróżą warto dowiedzieć się, jaki jest koszt wyjazdu do Japonii. Kolejną atrakcją turystyczną jest Wielka Brama Torii, drewniana brama świątyni, która wydaje się unosić w morzu podczas przypływu. Malownicza świątynia i brama znajdują się na pobliskiej wyspie Miyajima i warto się tam wybrać.