Każdy pojazd poruszający się po naszych drogach powinien posiadać aktualny przegląd techniczny.

W przypadku jeżeli kupujemy nowy samochód w salonie, wówczas pierwszy przegląd wykonujemy po trzech latach, kolejny po dwóch latach następnie przeglądy wykonujemy co roku. Jednak w przypadku jeżeli nasze auto posiada instalację LPG, wówczas od samego początku wykonujemy przeglądy co rok. Dzięki temu mamy pewność, iż nasze auto jest w dobrym stanie technicznym, spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Badanie stanu technicznego pojazdu

Jakie przeglądy wykonuje stacja kontroli pojazdów?

Stacje kontroli pojazdów powinny posiadać oczywiście odpowiedni sprzęt, który pozwala na badanie techniczne pojazdu, może być przykładowo badanie zbieżność kół, ustawienie świateł, badane są także spaliny. Oczywiście przegląd powinien być wykonywany pod okiem doświadczonego mechanika, który będzie wiedział w jaki sposób działa pojazd, jakie elementy należy sprawdzić aby upewnić się iż nasze auto jest bezpieczne do użytkowania. Z pewnością jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa są hamulce, jak wiadomo tarcze oraz klocki mogą się z czasem zużyć. Dlatego też należy sprawdzić ich stan, jeżeli klocki są mocno zużyte wówczas należy je wymienić.

Sprawdzana jest rura wydechowa, katalizator, cały układ odprowadzający spaliny z komory silnika. Oczywiście należy sprawdzić szczelność, jakość spalin, obecnie nowe standardy ekologiczne nakładają na producentów aut wymogi, które określają zawartość różnych substancji w spalinach. Należy sprawdzić czy standardy tego typu są przestrzegane, czy auto może zostać dopuszczone do jazdy jako auto ekologiczne. Dodatkowo sprawdzane jest zawieszenie, jest to jeden z elementów w naszym pojeździe, który również może zostać uszkodzony, zużyty. Amortyzatory mogą nie pracować jak dawniej, a sprężyny mogą nie posiadać swoich właściwości.

Dodatkowo sprawdza się także komorę silnika, sprawdza się dokumenty auta, z pewnością wszystkie tego typu przeglądy zarówno rejestracyjne jak również techniczne może wykonać stacja kontroli pojazdów Lublin jest miastem gdzie znajdziemy stację która będzie mogła wykonać sprawdzenie naszego pojazdu, oraz wydać pozytywną opinię o dopuszczeniu auta do ruchu.