Klienci banków, którzy chcą zdecydować się na kredyt hipoteczny, mogą obecnie skorzystać z porad doradcy kredytowego, jest to osoba doświadczona, dobrze zorientowana w finansach.

Zadaniem eksperta jest najczęściej znalezienie najbardziej korzystnej oferty, obliczenie kosztów kredytów oraz porównanie z innymi dostępnymi na rynku. Dzięki temu klienci będą mogli zaoszczędzić, wybrać produkt finansowy, który zaoferuje najniższą ratę.

Dlaczego warto współpracować z doradcą kredytowym?

Doradca kredytowy przyspieszy proces ubiegania się o kredyt

Eksperci pomogą w uzyskaniu nie tylko kredytu hipotecznego, ale także kredytu gotówkowego, samochodowego czy też leasingu. Pomagają osobom prywatnym oraz firmom w wyborze kredytu, jak również mogą pomóc w skompletowaniu dokumentacji, która będzie wymagana przez bank. W ten sposób można zaoszczędzić nieco czasu, szybciej złożyć wniosek, doradca będzie także analizował umowę, pomoże prawidłowo wypełnić wniosek, aby cały proces ubiegania się o kredyt przebiegał jak najbardziej sprawnie. Niekiedy klientom zależy na czasie, dlatego warto przygotować się do uzyskania kredytu w odpowiedni sposób, niekiedy będzie to podniesienie naszych możliwości finansowych. Możemy za radą doradcy finansowego zoptymalizować nieco wydatki w miesiącach poprzedzających złożenie wniosku, spłacić mniejsze kredyty czy też uzyskać kredyt konsolidacyjny, w przypadku kiedy posiadamy wiele innych zobowiązań.

Ekspert finansowy może negocjować z bankiem warunki umowy, przykładowo jeżeli klient jest w dobrej sytuacji finansowej, można wybrać inne warunki dotyczące ubezpieczenia w przypadku kredytu hipotecznego. Dodatkowo jeżeli klient wnosi wysoki wkład własny, także można zmniejszyć prowizję czy też marżę bankową. W ten sposób możemy dużo zaoszczędzić, zwłaszcza w przypadku wysokich kredytów. Czysto wiele zagadnień związanych z umową kredytową jest dla klienta niejasnych, doradca może dokładnie przeanalizować umowę, wytłumaczyć klientowi czego dotyczą poszczególne zapisy.

Ofertę doświadczonego doradcy znajdziemy na stronie http://1ekspert.pl, może on pomóc klientom, którzy ubiegają się o różnego rodzaju kredyty czy też pożyczki. Często dużą rolę odgrywa czas, doradca będzie wiedział, w jaki sposób najszybciej załatwić wszystkie niezbędne formalności, aby klient mógł skorzystać z pieniędzy.