Skupy samochodowe kojarzą się często z miejscem drugiej szansy, gdzie należy zgłaszać się w przypadku nieudanej próby samodzielnej sprzedaży auta. Dzieję się tak, ponieważ wiele tego typu firm oferuje skup pojazdów za przysłowiowy bezcen, co bez wątpienia odstrasza ewentualnych klientów. Podobna opinia na temat skupów krąży wśród osób poszukujących auta z drugiej ręki. Skupy kojarzą się im z kiepskiej jakości usługami i zawyżonymi cenami pojazdów. Na szczęście nie każdy skup samochodowy działa na takiej zasadzie a na polskim rynku znajdziemy sporo uczciwych firm oferujących nie tylko dobrą cenę ale i szereg udogodnień. Pozostaje zatem pytanie co wyróżnia dobry skup samochodowy i jak go znaleźć?

Na jakiej zasadzie działają skupy samochodów?

Skup samochodów to firma zajmująca się odkupowaniem różnego rodzaju pojazdów a następnie ich odsprzedażą z odpowiednim zyskiem. Większość skupów przyjmuje każdy rodzaj pojazdów: od najnowszych modeli poprzez starsze klasyki aż po całkowicie niesprawne auta nadające się jedynie do rozebrania na części. Co ważne, w skupie można sprzedać zarówno samochód osobowy jak i dostawczy a nawet motocykl czy quad. Jak na swojej stronie podkreśla skup aut w Kościerzynie – wycena pojazdu odbywa się zazwyczaj przy pomocy obowiązującego w danym skupie cennika i jest przeprowadzana w ekspresowym tempie, bo nawet tego samego dnia co zgłoszenie chęci sprzedaży pojazdu. Nie wszystkie skupy opierają się jednak na tych samych zasadach, dlatego przed wybraniem konkretnej firmy warto zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybrany przez nas skup aut spełnia kryteria dobrego i profesjonalnego skupu? Jak wspomniano wcześniej, skupy aut, w zależności od miejsca, opierają się na innych zasadach. Dotyczy to nie tylko czasu przeznaczonego na wycenę pojazdu, wytycznych dotyczących przyjmowanych aut czy długość trwania całego procesu sprzedaży. Skupy aut nierzadko kiedy zawierają w swoich ofertach dodatkowe “benefity”, które mają za zadanie przyciągnąć potencjalnego klienta. Warto zatem dokładnie sprawdzać strony internetowe, aby poznać szczegóły oferty poszczególnych skupów. Przykładową stroną, która wyróżnia się na tle konkurencji, jest auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-nowy-dwor-gdanski – czyli skup aut w Nowym Dworze Gdańskim, który oprócz tego, że dokonuje skupu aut, niezależnie od stanu, rocznika, czy ważnego OC/przeglądu, dokonuje darmowej wyceny, dla zgłaszających się klientów, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, co jeszcze szczególnie korzystne, w przypadku zrezygnowania z dalszej współpracy.

Cechy dobrego skupu samochodowego

Dobry komis samochodowy powinien wyróżniać się kilkoma cechami, które świadczą o jego profesjonalizmie i wysokiej jakości usług. Pierwszą z nich jest, oczywiście uczciwość. Można ją ocenić już podczas rozmowy wstępnej. Dobry i doświadczony skup aut nie stara się za wszelką cenę zbić na wartości pojazdu a prowadzi rozmowę, tak by kwota oferowana była satysfakcjonująca dla obu stron. Kolejną, równie istotną cechą jest jasność panujących zasad. Pracownicy profesjonalnego skupu samochodowego od pierwszych chwil rozmowy nie starają się ukryć informacji przed potencjalnym klientem i w sposób zrozumiały starają się przekazać wszelkie warunki współpracy. Innym równie ważnym aspektem jest oczywiście atrakcyjna cena dostosowana zarówno do stanu faktycznego pojazdu jak i do oczekiwań obu stron transakcji. Profesjonalny skup samochodowy oferuje również szybką wycenę oraz zapłatę. Pracownicy renomowanych firm tego typu potrafią zjawić się u potencjalnego klienta w przeciągu 2 godzin, aby dokonać wyceny pojazdu i sporządzić odpowiednią umowę – tak też jest w przypadku auto-skup24.pl, gdzie zapłata za pojazd jest równie szybka i oferowana w dogodnej dla klienta formie – gotówka od ręki, wpłata do banku lub przelew na konto. Ostatnią dosyć istotną cechą wyróżniającą dobry komis jest odbiór pojazdu ze wskazanego przez klienta miejsca. Jest to duże udogodnienie, które często ułatwia decyzję o podjęciu współpracy ze skupem i pozwala zaoszczędzić czas oraz środki na samodzielnym transporcie.