Jakie są najważniejsze zalety, dysponowania sprawnym i prawidłowo działającym kompresorem w naszym samochodzie? Przede wszystkim dobrze wspomnieć o tym, iż jego działanie jest bardzo zbliżone do tego, jak turbosprężarki, a więc ma umożliwić i pozwolić, na zwiększenie ciśnienia które występuje w układzie dolotowym, jednostki spalinowej.

Różnica jaka tutaj zachodzi, między kompresorem a turbosprężarką, to w pierwszym wypadku napęd wirników, następuje bezpośrednio z wału korbowego, a w drugim do tego celu wykorzystane są gazy typowo wydechowe. Doprowadza to więc, do sytuacji w jakiej dochodzi do przekazania, czy uwzględnienia większej ilości tlenu, a ma to wpływ na bardziej wydajniejsze spalanie mieszanki paliwowej. Jej uwalnianie, w dalszym kierunku, zwiększa moment obrotowy na tej samej ilości paliwa, a także znacząco zwiększa moc. Ma to też duży wpływ, na dużo płynniejszą jazdę, bez konieczności oraz potrzeby ciągłego gazowania czy doładowania samochodu, zatem posiadanie kompresora jest nie tylko czymś co warto uwzględnić, ale też na co się zdecydować. Oczywiście podstawowymi objawami, iż kompresor nie działa zgodnie z przeznaczeniem, jest tutaj brak wspomnianej mocy, niemożności jej wytworzenia, względnie inne, jakie dają nam znać iż pora najwyższa zająć się jego naprawą, albo wymianą. Warto tutaj dodać, że przy prawidłowym eksploatowaniu kompresora, nie musimy się obawiać, że są one podatne na zniszczenie, są uważane jako solidne części samochodowe, jakie mają jednak określony czas eksploatacji.

Jakie są zalety, posiadania kompresora w naszym aucie?

Czemu dobrze dysponować sprawnym kompresorem?

Czas najwyższy zrozumieć jedno, iż kompresor podobnie jak wspomniana turbosprężarka, to nie jest dodatkowe wyposażenie w autach, typowo luksusowych lub wyścigowych, o czym jeszcze kilka lat temu mówiono. Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że większa moc silnika, może się przydać w poszczególnych sytuacjach, kiedy będzie miała ona wpływ na zachowanie się samochodu podczas jazdy, a nawet poruszanie się chociażby przy trudnych warunkach atmosferycznych.