Jeśli chodzi o zabiegi odmładzające, wielu osobom kojarzą się one ze szwami, bliznami, długą rekonwalescencją.

Jednak obecnie możesz rozwiązać problem zwiotczenia i utraty jędrności skóry za pomocą nieinwazyjnego, niechirurgicznego leczenia, które zajmuje niewiele czasu, nie wymaga również nacięć. Zamiast tradycyjnego liftingu możesz zdecydować się na lifting z użyciem nici PDO. Możemy w ten sposób poprawić wygląd twarzy, nici mogą być również stosowane na ramionach, brzuchu, udach, pośladkach czy kolanach.

Czy lifting z użyciem nici PDO to skuteczna metoda odmładzania?

Nici PDO do poprawy wyglądu owalu twarzy

Ta niechirurgiczna technika jest coraz bardziej popularną metodą napinania skóry i wygładzania łagodnych do umiarkowanych zwiotczeń. Nici PDO są powszechnie stosowane na szyję, brwi i policzki, ale może również poprawić prawie każdą inną część twarzy, czoło, podbródek, fałdy nosowo-wargowe, linię szczęki, kurze łapki. Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, nie są również sztuczne i przesadne jak po tradycyjnym liftingu, uzyskujemy naturalny efekt.

Liftingi z użyciem nici PDO są szczególnie odpowiednie dla pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą mieć tradycyjnego liftingu twarzy. Powody tego są liczne, niektórzy pacjenci mają awersję do znieczulenia, inni nie chcą długiego okresu rekonwalescencji wymaganego po operacji, a jeszcze inni po prostu nie czują się komfortowo z możliwością powikłań i blizn. Lifting nićmi PDO w szczególności stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i młody wygląd skóry.

Uzyskujemy w ten sposób jędrną i gładką teksturę, uniesiony wygląd i naturalny blask twarzy. Krótko mówiąc, lifting nici PDO zmienia i koryguje Twój wygląd na wielu poziomach. Możemy poprawić za pomocą nici pdo podbródek, który z wiekiem opada, skóra traci jędrność, a twarz swój owal. Nici wykonane są z medycznego polidioksanonu (PDO), który rozpuszcza się w organizmie, każda nić jest cieńsza niż pasmo włosów. Technika wprowadzania tych nici w obszary wiotkości skóry rozluźnia ścięgna i mięśnie, z kolei skóra wygładza się, zapewniając młody wygląd bez zmarszczek i drobnych linii.