Firma Iveco to znany producent samochodów dostawczych oraz ciężarowych, jest to firma włoska z siedzibą Turynie, która została założona w roku 1975.

Obecnie produkuje wiele znanych aut dostawczych takich jak przykładowo Eurocargo czy też Iveco Daily. Są to oczywiście samochody w różnych rozmiarach, mogą posiadać różne wyposażenie czy też być przystosowane do przewozu różnego typu ładunków. Mogą posiadać pakę otwartą lub też zamkniętą, dodatkowo można wybrać różne silniki czy też wyposażenie kabiny kierowcy.

Samochody dostawcze i ciężarowe Iveco

Popularne samochody dostawcze IVECO

Jednym z najbardziej znanych modeli Iveco do samochód dostawczy Daily, jest to pojazd bardzo uniwersalny, który może posiadać różnego rodzaju zabudowy, jest w produkcji od 1978 roku. Masa całkowita może wynosić od 2,8 do 6,5 tony, zatem możemy wybrać model, który obsłuży duże ilości towarów. Oczywiście jest to jeden z najbardziej znanych samochodów dostawczych na świecie, Iveco Daily to samochód bardzo praktyczny, który może posiadać pojemność ładunku od 7 do 17 m sześciennych w zależności od wersji oraz ładowności prawie czterech ton. W zależności od modelu mogły być to także auta wyposażone w boczne drzwi przesuwane lub tylne drzwi na zawiasach, aby ułatwić obsługę różnego rodzaju ładunków.

Oczywiście samochody dostawcze powinny być także dobrze wyposażone jeżeli chodzi o kabinę kierowcy. Często w autach dostawczych kierowca spędza wiele godzin w długich trasach, dlatego też warto wybrać auto, które będzie posiadało wygodny fotel. Znajdziemy dobrą klimatyzację, a cała kabina będzie przygotowana w sposób ergonomiczny. Oczywiście obecnie stosuje się bardzo wiele nowoczesnych dodatków, przykładowo będzie to nawigacja satelitarna, która z pewnością przyda się w przypadku dostarczania towarów.

Jeżeli poszukujemy samochodów dostawczych czy też ciężarowych warto sprawdzić co może zaoferować nam dealer Iveco, z pewnością w salonach sprzedaży znajdziemy bardzo wiele modeli, które mogą odpowiadać naszym potrzebom. Możemy także zamówić odpowiedni model, który zostanie zbudowany według naszych wymagań. Może być to przykładowo odpowiedniej wielkości paka do przewozu nietypowych towarów.