Przejście z jednorazowych styropianowych pojemników i plastikowych toreb na bardziej przyjazne dla środowiska produkty jednorazowego użytku to łatwy sposób na zmniejszenie wpływu twojej firmy na środowisko, a jednocześnie przyciągnięcie uwagi klientów.
Niezależnie od tego, czy szukasz bardziej ekologicznych materiałów, które pasowałyby do twojego podejścia do ochrony środowiska, czy też byłyby zgodne z nowymi przepisami, w sprzedaży bez problemów znajdziesz jednorazowe opakowania do pakowania żywności, które są nie tylko trwałe, ale również estetyczne. Mogą być to opakowania wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego, które można kompostować, i które ulegają biodegradacji, to znaczy rozłożą się na materiał organiczny w sprzyjających warunkach i w krótkim czasie. W sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów ekologicznych alternatyw dla styropianowych i plastikowych pojemników do żywności i napojów na wynos. Od opcji wielokrotnego użytku po tworzywa sztuczne i papier z recyklingu lub materiały całkowicie pochodzenia roślinnego, z pewnością istnieje bardziej ekologiczna opcja, która będzie odpowiadać potrzebom każdej firmy.
Plastik PET (politereftalan etylenu) jest wytrzymałym, lekkim i przezroczystym tworzywem sztucznym, który nie reaguje z produktami spożywczymi, co czyni go popularną i opłacalną opcją do pakowania żywności i napojów.
Dodatkowo, ze względu na możliwość wielokrotnego recyklingu w celu stworzenia nowych produktów, plastik PET jest tworzywem energooszczędnym, a wiele pojemników na żywność jest często wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Większość tego typu opakowań jest trwała, nie pęka i nie tłucze się, a także jest bezpieczna do używania w zamrażarce i lodówce, dzięki czemu świetnie nadają się do transportu zimnej żywności Jest to najłatwiejszy w produkcji i najczęściej poddawany recyklingowi plastik, pochodzi jednak z przetworzonych tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej, więc nie do końca jest ekologiczny. Warto zatem na jednorazowe opakowania ekologiczne poszukiwać innych rozwiązań, przykładowo produkowanych na bazie materiału roślinnego.