Powierzchnie metalowe wymagają najwyższych standardów konserwacji, jeśli mają przetrwać kontakt z zanieczyszczeniami i czynnikami atmosferycznymi.

Przygotowanie powierzchni oraz rodzaj wykończenia to dwa elementy wpływające na trwałość wyrobów metalowych. Piaskowanie jest opłacalną opcją czyszczenia wszystkich rodzajów powierzchni metalowych. Proces nadaje się do dużych i małych projektów, niezależnie od tego, czy chodzi o odnawianie, budowę czy ochronę produktów metalowych.

Jaki jest cel procesu piaskowania

Jak skutecznie oczyścić felgi samochodowe?

Rdza jest największym zagrożeniem dla powierzchni metalowych zawierających żelazo. Ten rodzaj korozji powoduje tworzenie się łuszczącego się proszku na powierzchni metalu, zastępując stal. Ciągłe narastanie rdzy osłabi powierzchnię, czyniąc ją podatną na najmniejsze zagrożenia strukturalne. Ponadto rdza będzie nadal niszczyć powierzchnię, nawet jeśli zostanie pomalowana warstwą nawierzchniową. Przed malowaniem czy lakierowaniem należy usunąć rdzę. Obróbka strumieniowo-ścierna skutecznie usuwa rdzę z powierzchni, dzięki czemu nie wpływa ona na powłokę ochronną.

Proces piaskowania nie wymaga usuwania warstwy metalu z powierzchni, jak w przypadku innych procesów, dzięki czemu nie osłabia metalu. Piaskowanie jest idealnym przygotowaniem do nałożenia świeżej warstwy farby, która odmieni wygląd bramy czy ogrodzenia z metalu. Z pewnością pozwoli nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy, dodatkowo metalowe ogrodzenie pozbawione rdzy i uszkodzeń będzie znacznie bardziej estetyczne. Możemy również w ten sposób odnawiać meble ogrodowe. Po zakończeniu piaskowania oczyszcza się całą powierzchnię sprężonym powietrzem. Następnie można nałożyć lakier czy świeżą warstwę farby.

Piaskowanie jest to proces używany do usuwania pozostałości starej farby, rdzy i brudu z różnych powierzchni. Możliwe jest również piaskowanie felg kraków to miasto, gdzie znajdziemy tego typu usługi. Dzięki temu możemy odświeżyć wygląd felg samochodowych, nie będziemy musieli kupować nowego kompletu.