Osoby, które chcą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, mogą sprawdzić jaki rodzaj izolacji zastosowany jest w przypadku ich budynku.

Z pewnością budynki wybudowane wiele temu będą posiadały izolację głównie styropianową, w przypadku poddasza może być zastosowana wata. Okazuje się, iż obecnie możemy zastosować bardziej nowoczesne systemy ocieplenia, które mogą zastąpić rozwiązania sprzed lat. Oczywiście będzie to pianka PUR, dzięki niej możemy stworzyć bardzo solidną warstwę ochronną na wszystkich elementach naszych budynków.

Jak zmniejszyć starty ciepła budynku?

Zalety ocieplania pianką otwartokomórkową

Pianki najczęściej stosuje się w przypadku poddasza, bardzo dobrze wypełnia ona wszystkie zakamarki. Pianka po nałożeniu zaczyna szybko rozszerzać swoją powierzchnię, dzięki czemu wypełnia miejsca trudno dostępne, zatem będzie to lepsze rozwiązanie niż wata czy też styropian. W przypadku, kiedy izolacja przed laty była wykonana nieprawidłowo, mogły powstawać mostki termiczne, co prowadziło do nieszczelności. Dodatkowo powstawał problem z wilgocią, co mogło prowadzić do powstawania pleśni oraz grzyba. W przypadku poddasza wykonanego z płyt gipsowo-kartonowych grzyb może być dużym problemem, płyty mogą nasiąkać, tracić swoje właściwości. W przypadku, kiedy wilgoć występuje na dużej powierzchni, konieczna może być wymiana płyt na części poddasza.

Dlatego warto zadbać o szczelność, pianka otwartokomórkowa umożliwia przepływ pary wodnej, posiada ona specjalne pęcherzyki, dzięki czemu umożliwiona jest wentylacja pomiędzy płytą a powierzchnią dachu, dzięki czemu nie kondensuje się wilgoć. Oczywiście jest to także usztywnienie konstrukcji, pianka po zastygnięciu staje się częścią dachu, wypełnia konstrukcję bardzo solidnie. Oczywiście zastosowanie pianki to także oszczędność czasu, doświadczona ekipa może wypełnić poddasze w ciągu jednego dnia. Tego typu firmy znajdziemy na terenie całego kraju, także w Łomży znajdziemy ekipy specjalizujące się w tego typu uszczelnieniach, izolacjach budynków. Należy zwrócić uwagę, że pianka nakładana jest za pomocą specjalnych urządzeń pod ciśnieniem, dodatkowo powinna robić to ekipa doświadczona, która wie, jaką warstwę należy nałożyć na poszczególne elementy naszego budynku.

Więcej informacji na temat ocieplenie pianką PUR w Łomży i okolicach znajdziemy na stronie https://best-point.pl/miasta/lomza/. Dowiemy się, dlaczego warto wykorzystać piankę, w jaki sposób izoluje, a także wygłusza budynek.