Kiedy chcemy zmienić zapach w naszym domu, wówczas jednym z lepszych pomysłów będzie zastosowanie świec zapachowych ich zaletą jest możliwość postawienia ich w różnych punktach naszego mieszkania.

Można także zastosować różne zapachy w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu można stworzyć indywidualny, niepowtarzalny klimat. W przypadku kiedy posiadamy psy możemy być to bardzo dobry pomysł do zniwelowania zapachu zwierzęcia. Aby wybrać odpowiednie świece zapachowe trzeba będzie dowiedzieć się na jakiej zasadzie działają, i jakie materiały wykorzystują. Wybór będzie zależał od kilku czynników, w tym formy świec, trzeba także wiedzieć jaki rodzaj wosku będzie odpowiedni dla danego rodzaju świecy. Obecnie odchodzi się od parafiny na rzecz wosków z soi lub też innych składników naturalnych, w odróżnieniu do parafiny, która pochodzi w wyniku przetwarzania ropy naftowej. Trzeba także wybrać odpowiedni knot, który musi spalać się równomiernie dawać odpowiednią temperaturę. Jak działają świeczki zapachowe?

Świeczki mogą oczywiście posiadać różne kształty, mogą być to filary, czyli długie i cienkie świece.

Stoją samodzielnie, bez żadnego rodzaju pojemnika. Najlepsze woski do tworzenia świec walcowych to parafina, wosk pszczeli i wosk palmowy. Można jednak również używać mieszanek wosków do wytwarzania świec walcowych. Świece w pojemnikach to świece, które umieszcza się w szklanym słoju z pokrywką lub bez czy też metalowej puszce. Ponieważ te świece nie muszą stać samodzielnie, do produkcji świec w pojemnikach można używać różnych wosków, w tym wosku sojowego, mieszanek soi i parafiny, parafiny, wosku palmowego i wosku pszczelego. Można spotkać także niewielkie świeczki, które służą do podgrzewania Podgrzewacze to małe świeczki, które są przeznaczone do umieszczenia w małym, cylindrycznym metalowym lub przezroczystym plastikowym pojemniku. W sklepach oprócz samych świeczek można zakupić także woski zapachowe Yankee Candle. Z pewnością każdy będzie mógł znaleźć odpowiedni zapach dla siebie, obecnie do wyboru mamy setki różnych zapachów.