Możesz trochę wiedzieć o zielonej energii, ale możesz nie być świadomy wszystkich sposobów, w jakie możesz żyć „zielono”.

Zielona energia może być bardzo łatwo wykorzystana i może być łatwo zastosowana w Twoim stylu życia, bez względu na to, jaki jest. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak sprawić, by Twój dom stał się bardziej ekologiczny.Jeśli interesuje Cię oszczędzanie energii, wykorzystaj ciepłe letnie miesiące, aby wysuszyć ubrania. Zrezygnuj z suszarki i wywieś mokre rzeczy w jasnym świetle słonecznym. Nie tylko zaoszczędzisz energię, ale Twoje ubrania będą pachnieć świeżo i cudownie.Rząd USA udostępnia fundusze grantowe jako zachętę dla konsumentów do rozpoczęcia korzystania z zielonej energii. Przeprowadź rozeznanie w lokalnych władzach i ustal, czy prowadzą one jakiekolwiek programy w twoim okręgu. Możesz kwalifikować się do darmowej instalacji wiatrowej lub słonecznej, a przynajmniej mieć prawo do odliczenia kosztów podczas rozliczania podatków.Gdy przygotujesz się na przejście na zieloną energię, spróbuj wyprzedzić grę, zmniejszając obecne zapotrzebowanie na energię. Zużywając mniej energii, o wiele łatwiej będzie przełączyć się na alternatywne źródła, ponieważ nie będziesz zużywać tak dużo. Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest używanie mniejszej ilości światła w domu, skrócenie gorących pryszniców i używanie zimnej zamiast gorącej wody do prania.Aby korzystać z zielonej energii w domu, należy wymienić wszystkie żarówki na nowe, energooszczędne żarówki fluorescencyjne. Nie tylko zaoszczędzisz pakiet na rachunku za energię, ale pomożesz zachować energię dla przyszłych pokoleń i zmniejszysz swój wpływ na sieć energetyczną w Twoim mieście.Skorzystaj z wentylatorów w domu. Możesz łatwo użyć wentylatorów podłogowych lub zainstalować wentylator sufitowy, aby zwiększyć przepływ powietrza w domu. Możesz ich używać, nawet jeśli masz już klimatyzator, ponieważ możesz ustawić termostat wyżej i po prostu użyć wentylatorów do ruchu powietrza.Zacznij od małych. Nawet jeśli nie masz środków na projekt zielonej energii na dużą skalę, nadal możesz podjąć kroki. Informacje o zielonej energii, o których każdy powinien wiedzieć!

Na przykład ładowarki słoneczne do małej elektroniki zazwyczaj wymagają ustawienia urządzenia w pobliżu okna na kilka godzin.

Nie lekceważ potęgi małego kroku.Wymień stare żarówki żarowe na wysokowydajne żarówki LED lub świetlówki kompaktowe. Żarówki te zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż żarówki i są dostępne w rozmiarach pasujących do większości istniejących opraw. Chociaż koszt początkowy jest na ogół wyższy, większość tych żarówek będzie działać przez lata, zanim się wypali.Nigdy nie należy używać jednocześnie małej ilości ciepłej wody. W ten sposób stopniowo zwiększysz ogólne zużycie energii. Zamiast tego spróbuj natychmiast użyć całej ciepłej wody, którą planujesz użyć. Na przykład powinieneś spróbować, aby wszyscy członkowie Twojej rodziny od razu wzięli szybki prysznic.Świetną wskazówką dotyczącą korzystania z zielonej energii jest upewnienie się, że Twój dom jest odpowiednio zaizolowany i ma wysoką wartość R z izolacją. Najlepsza izolacja ma wyższą wartość R. Nie tylko zaoszczędzisz energię, ale dodatkowa izolacja zapobiegnie nadmiernemu hałasowi z zewnątrz.Zazielenienie domu to krok, który możesz podjąć już dziś. Nie potrzebujesz tak dużo pieniędzy, żeby to się stało. Po prostu przeczytaj przedstawione tutaj wskazówki, a będziesz mógł z łatwością korzystać z zielonej energii, kiedy jej potrzebujesz. Zawsze ucz się, a Twój dom będzie najbardziej zielony w okolicy!