Jeśli chcesz założyć własny ekologiczny ogród, istnieje kilka wskazówek, które pomogą ci uniknąć głównych problemów, z jakimi spotykają się ludzie, gdy zakładają własne ogrody od zera.

Poniższy artykuł przedstawia ogólne wskazówki, które doprowadzą Cię do udanego sadzenia.Użyj własnych nasion do ogrodnictwa w późniejszych sezonach. Dzięki temu masz pewność, że Twoje rośliny są ekologiczne od początku do końca. Weź rośliny we wcześniejszym sezonie i pozwól im wykiełkować, zanim je usuniesz. Oznacza to, że nie tylko Twoje rośliny rosną bez pestycydów i nawozów sztucznych, ale także nasiona są uprawiane bez nich.Ustal dokładny harmonogram, aby wiedzieć, kiedy powinieneś sadzić nasiona. Nawet jeśli uprawiasz rośliny w pomieszczeniu, powinieneś przestrzegać harmonogramu, który pasuje do pory roku i temperatury zewnętrznej. Poświęć trochę czasu na swój harmonogram na początku sezonu i powinieneś być w stanie go poprawić w następnym roku.Obejmij dżdżownice w ekologicznym ogrodzie! Dżdżownice to najlepszy przyjaciel ekologicznego ogrodnika. Dzięki drążeniu tuneli i odlewom bogatym w azot mogą pomóc w napowietrzeniu gleby. Poprawia to ilość tlenu, który dostaje się do korzeni rośliny, poprawia zdolność zatrzymywania wody i utrzymuje luźną i nadającą się do uprawy glebę. W rzeczywistości zbierają bardzo potrzebne minerały z podglebia ogrodu do wierzchniej warstwy gleby, gdzie rośliny mogą czerpać największe korzyści. Robaki te również rozdrabniają twardą glebę, co jest szkodliwe dla wzrostu korzeni.Użyj ładnie wykończonego kompostu jako nawozu do swojego ogrodu. Ekologia oznacza, że ​​nie używasz sztucznych nawozów ani herbicydów do uprawy roślin, ale czasami gleba niekoniecznie jest pełna odpowiednich składników odżywczych do wzrostu. Wykorzystanie pryzmy kompostu może zapewnić bogatą, ciemną glebę ziemistą, która może dostarczyć Twoim roślinom mnóstwo składników odżywczych.Czasami, gdy uprawiasz warzywa lub owoce, pomocne może być odcięcie nowo uformowanych pąków lub innych obszarów nie zawierających owoców. Ekologiczna uprawa warzyw i owoców: porady i wskazówki

Pobudzi to wzrost cięższych owoców, ponieważ roślina przekieruje składniki odżywcze tam, gdzie powinna nawigować wzrost.

Kiedy dbasz o swój ogród, ważne jest, aby rozróżnić między zbiorem rośliny a zachęcaniem do jej wzrostu.Musisz unikać nawarstwiania się prac domowych w swoim organicznym ogrodzie. Możesz nie mieć dużo czasu, aby poświęcić się wyłącznie swojemu hobby ogrodniczemu, ale możesz w pełni wykorzystać ten czas, który masz. Kiedy jesteś ze swoim zwierzakiem na zewnątrz, wyrwij trochę chwastów, podczas gdy zwierzę robi swoje.Unikaj nadmiernego nawożenia swoich roślin. Nadmierne nawożenie może prowadzić do bujnego wzrostu, który jest miękki i atrakcyjny dla szkodników i zwierząt. Wolniej rosnące ogrody są często bardziej odporne, co oznacza, że ​​lepiej radzą sobie ze szkodnikami i chorobami. To jeden z tych przypadków, w których zbyt wiele dobrych rzeczy wcale nie jest dobrą rzeczą.Krótkie, nisko położone chwasty mogą przyprawiać o ból głowy w każdym ekologicznym ogrodzie. Najlepszą taktyką radzenia sobie z takimi intruzami jest wycięcie ich łopatą na poziomie korzeni i zakopanie ich w całości pod świeżą ziemią. Gęste, pełzające chwasty są zbyt trudne do wybrania pojedynczo, ale na szczęście można je łatwo manipulować luzem.Kiedy utrzymujesz rośliny kochające kwas, każdej jesieni mulcz glebę sosnowymi igłami. Gdy igły sosnowe rozkładają się w miesiącach zimowych, odkładają swój kwas w glebie i dają twoim kochającym kwas roślinom to, czego potrzebują, aby się rozwijać, zamiast polegać na ostrych nawozach chemicznych.Ogrody ekologiczne stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Nauka ogrodnictwa bez niebezpiecznych chemikaliów jest również korzystna dla środowiska, nie wspominając o własnym zdrowiu. Znajomość podstawowych zasad ogrodnictwa, a także zrozumienie swojego klimatu i jego ograniczeń, pomoże Ci utrzymać swój ogród na dłuższą metę.