Jednym z najprostszych sposób na udrożnienie kanalizacji jest zastosowanie spirali do rur. Możesz nią przepchać zatkany zlew, umywalkę lub wannę.

Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta. W dużej mierze sprowadza się do zastosowania odpowiedniej ilości siły, dlatego ten sposób zaliczany jest do grona mechanicznego udrażniania rur. Koniec spirali należy wsunąć do rury, a następnie kręcić korbą tak, aby mogła wejść jak najgłębiej do odpływu. Gdy narzędzie dotrze do zatoru, zacznie go rozkruszać i tym samym dojdzie do udrożnienia rury. Jeżeli kręcenie korbą będzie coraz trudniejsze, należy wyjąć spiralę i usuną nagromadzone na nie zabrudzenia. Czynność należy powtarzać aż do momentu, który rura będzie w pełni drożna. Po kilkukrotnym przeprowadzeniu zabiegu na pewno uda się osiągnąć efekty, o jakie nam chodziło. Dzięki tej metodzie udaje się usunąć zatory organiczne oraz nieorganiczne.

Jeżeli chcesz przetkać krótką rurę znajdującą się przy umywalce, wyposaż się w krótką spiralę kanalizacyjną o długości 5 metrów. Jeżeli masz niestandardową lub bardziej skomplikowaną instalację, polecamy zastosować spiralę o znacznie większej długości, mającą 10 lub 15 metrów.

Spirala kanalizacyjna ma bardzo prostą budowę. Dostępne są w sprzedaży spirale ręczne oraz elektryczne. Te pierwsze składają się z metalowej spirali oraz korby wykonanej z antypoślizgowego materiału, dzięki czemu stabilnie leży w dłoni i ułatwia wykonywanie czynności. W sklepach hydraulicznych znajdziesz szeroki wybór tego typu urządzeń. Bardziej zaawansowane są natomiast spirale elektryczne. Urządzenie nie jest napędzane mechaniczną korbą a elektryką. W ciągu minuty udaje się wykonać więcej obrotów, a tym samym prace można wykonać szybciej, prościej i sprawniej.

Jeżeli chcesz kupić spirale, dzięki której udrażnianie kanalizacji Warszawa będzie możliwe, udaje się do sklepu hydraulicznego. Możesz tam skorzystać z porady specjalisty, który doradzi, na jakie urządzenie warto się zdecydować.