Bloodshot to film akcji który został stworzony na podstawie popularnego komiksu.

Udajemy się do bazy morskiej Coronado w San Diego, gdzie żołnierz Ray (Vin Diesel) wraca do domu i spotyka się z żoną Giną, którą bardzo kocha. Gina sugeruje Rayowi pomysł rzucenia palenia, a potencjalnie nawet założenia rodziny, ale Ray upiera się że nadal jest zdolny do pracy Następnego dnia Ray budzi się i zauważa, że Gina zaginęła. Kiedy szuka jej, wpada w zasadzkę przez grupę mężczyzn i zostaje zamroczony. Budzi się i stwierdza, że jest przywiązany do krzesła i siedzi naprzeciw mężczyzny o imieniu Topór. Ax również przywiązuje Ginę do krzesła i trzyma jej zakładnika. Kiedy Ray odmawia ujawnienia Axowi poufnych informacji o operacji Columbia, Ax zabija Ginę, a następnie strzela Rayowi w głowę. Ray Garrisonbudzi się i odkrywa, że miliony małych mechanicznych robotów wypełnia jego ciało. Rising Spirit Technologies i dr Emil Harting (Guy Pearce) wyciągnęli go z grobu, po odniesieniu ciężki ch ran na akcji i dali mu nowe życie dzięki technologii nanitów. Bloodshot mocne kino akcji z komiksowym bohaterem

Wcześniej był zwykłym człowiekiem, jednak teraz może samoczynnie się odnawiać, przebijać się przez beton jak piasek i może komunikować się z komputerem.

Jego pamięć została częściowo wymazana, w przeszłości zabito mu żonę. Z czasem pamięć mu wraca i i ucieka ze zakładu, aby tropić złoczyńcę. Ray w końcu staje się wystarczająco zdolny, by ścigać Axa, ale kiedy w końcu go tropi, nie rozpoznaje go i ostatecznie zdaje sobie sprawę, że Axe nigdy nie zabił jego żony. Kiedy Ray zdaje sobie z tego sprawę, Axe uruchamia system, który paraliżuje Raya. Ray po raz kolejny budzi się i odkrywa, że został przywrócony do życia, tym razem przez mężczyznę o imieniu Krieger, który jest nieuczciwym naukowcem i informuje Raya, że przywrócił go do życia w zamian za próbkę jego krwi, którą Ray zgadza się mu dać. Krieger mówi również Rayowi, że Rising Spirit to skorumpowana organizacja, która go okłamała i wykorzystuje go wyłącznie do swoich potrzeb. Po włamaniu się do baz danych Rising Spirit i poznaniu prawdy, wraca do ośrodka, by stawić czoła Hartingowi. Film Bloodshot, to film pełen akcji, który z trzyma w napięciu od początku do samego końca.