Praktycznie każde biuro tłumaczeniowe może zapewnić swoim klientom ekspresowe usługi tłumaczeń pisemnych. To usługa dedykowana dla tych, dla których ważny jest czas.

Tłumaczenie ekspresowe – co to jest?
Pod pojęciem tłumaczenia ekspresowego znajduje się taka usługa translatorska, w której tłumacz wykonuje przykład w terminie krótszym niż standardowy.

Zazwyczaj biura tłumaczeniowe wykonują przekłady około 5-7 dni, niemniej jednak zależne jest to od rodzaju przekładu, od jego stopnia komplikacji i ilości słów. Po tym czasie klient może otrzymać gotowy przekład.

Zdarza się jednak, że w określonych przypadkach konieczne jest otrzymanie przekładu w krótszym czasie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na pomoc biura, które świadczy usługi tłumaczeń ekspresowych.

Ekspresowe tłumaczenia są prowadzone w znacznie krótszym terminie, dlatego też przekład może być gotowy do odbioru już po 2-3 dniach, a niekiedy nawet następnego dnia. To zatem propozycja przeznaczona dla klientów, którym zależy na czasie i muszą otrzymać przekład tak szybko, jak to tylko możliwe.

Takie usługi dotyczą zarówno przekładów zwykłych, jak również innych ich typów, na przykład przekładów specjalistycznych – medycznych, prawniczych czy też technicznych, a także przekładów poświadczonych, czyli inaczej tłumaczeń przysięgłych różnych dokumentów urzędowych czy sądowych.

Ile kosztują ekspresowe usługi tłumaczeniowe?

Za ekspresowe tłumaczenia trzeba zapłacić dodatkowo, dlatego warto pamiętać o tym podczas ich zlecania. Koszty zależne są przede wszystkim od wybranego przez klienta terminu przekładu.

Zazwyczaj trzeba liczyć się z dodatkową opłatą 50% lub nawet 100% wtedy, gdy przekład ma być zdobiony „na już”. Wobec tego klient płaci za standardową usługę translatorską oraz dodatkowo za usług przekładu ekspresowego.

Gdy potrzebne są ekspresowe tłumaczenia katowice są jednym z wielu miast, w których można skorzystać tego typu usługi. Adresy, oferty i cenniki usług tłumaczeniowych w biurach dostępne są także przez internet.