W praktyce niemal każde miejsce nadaje się jako punkt na ulokowanie growrooma, podstawowego komponentu growboxu.

Może nim być strych, sprawdzi się również garaż czy wolny pokój. Nie brakuje również osób, które wykorzystują do tego celu specjalne namioty czy komory dedykowane uprawie typu indoor. Jakkolwiek charakterystyka przestrzeni może być z gruntu dowolna, to jednak istnieją rzeczy bez których nie obejdziemy się tworząc podwaliny pod własny system domowej hodowli. Ich zakup nie stanowi już dzisiaj jednak problemu.

Recepta na dobry growbox

Dowiedz się jak zrobić growbox

Jedną z takich podstawowych kwestii jest źródło prądu. Nie potrzeba tutaj pod tym kątem jakichkolwiek szczególnie wyszukanych rozwiązań, w zupełności wystarczy po prostu najzwyklejsze, popularne gniazdko. Będzie ono służyć pod podłączenia do niego lamp generujących odpowiedniego sortu oświetlenie. Ponadto, growbox potrzebować będzie także wody, co nie powinno stanowić dla nikogo zaskoczenia. Nasze rośliny nie mogą przecież usychać. Należy przy tym wystrzegać się przed mitem o stosowaniu deszczówki jako naturalnego źródła czystej wody, ponieważ w dzisiejszych czasach przeżartych na wskroć przez przemysł, zawiera ona mnóstwo związków jakie są jednoznacznie szkodliwe.

Jakkolwiek też growbox nie będzie przysparzał takiego hałasu jak dyskoteka, to w dalszym ciągu jego praca generuje pewne dźwięki – mowa tu o pracy pomp. Należy więc i to wziąć pod uwagę uwzględniając, że praca aparatury tego rodzaju odbywa się przez całą dobę, a więc również wtedy gdy my i nasi domownicy chcemy zasnąć. Należy też zadbać o to, aby nasz growroom polegał na własnym dedykowanym źródle światła – czyli nie należy pozwalać na to, aby też ono po prostu zwyczajnie uciekało. Naturalne światło może zaszkodzić roślinie poprzez swoje oddziaływanie, dlatego należy je w pełni wyeliminować. Jak widać – growbox jak zrobić to pytanie na które odpowiedź jakkolwiek jest złożona, to obejmuje ona dość logiczne i osiągalne aspekty organizacji. Przy odrobinie kreatywności i staranności uda się nam stworzyć odpowiednie miejsce pod uprawę przy wykorzystaniu rozsądnych kwot.