Każda licząca się firma posiadająca swoją stronę www, zdaje sobie sprawę że Google jest obecnie potężnym narzędziem pozwalającym na dotarcie do potencjalnych klientów.

Im lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania tym więcej odwiedzin strony. Obecnie wiele firm które, zajmowały się kiedyś tylko tworzeniem stron www, proponuje pozycjonowanie stron www. Jest to jedno obecnie jedno z najlepszych narzędzie reklamy internetowej. Użytkownik wyszukując informacje ufa że Google podaje najtrafniejsze wyniki, takie są założenia wyszukiwarki. Oczywiście pozycjonowane mogą być wszystkie strony internetowe, mogą być to nie tylko wizytówki firm, dodatkowo także często pozycjonuje się sklepy internetowe. Naturalnie możemy wybrać różne adresy URL które będziemy rankować w Google. W przypadku sklepu internetowego bardzo dobrym pomysłem będzie skupienie się na wielu różnych towarach jakie oferujemy. W tym przypadku możemy także wybrać kategorie które będą skupiały daną grupę produktową. Oczywiście będziemy potrzebowali odpowiednich linków, które będą prowadziły do poszczególnych podstron naszego sklepu.

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach to ważny element marketingu

Co jest istotne w procesie pozycjonowania?

W procesie pozycjonowania bardzo istotne jest także aby wyszukiwarka zauważyła linki które dodaliśmy, dzięki temu będą one pozycjonowały naszą stronę, sprawiały iż będzie ona rosła rankingu. Naturalnie często dodajemy duże ilości linków, dlatego też będziemy musieli sprawdzać jaka ilość została znaleziona, zaindeksowana przez Google. Z pewnością ręczne odpytywanie wyszukiwarki będzie dość mozolnym zadaniem, dlatego też wykorzystuje się obecnie różnego rodzaju narzędzia, takie jak google index checker, dzięki któremu będziemy mogli szybko sprawdzić które linki znalazły się w indeksie, a które będziemy chcieli zaindeskować. Obecnie możemy wyeksportować linki niezaindeksowane do serwisów zewnętrznych, dzięki czemu cały proces pozycjonowania będzie z pewnością bardzo uproszczony, dzięki temu będziemy mogli odnosić lepsze rezultaty.