Osoby które lubią kontakt z naturą, często wyjeżdżają pod namiot, z pewnością powinny zaopatrzyć się w cały niezbędny sprzęt, będzie to naturalnie namiot oraz śpiwór.

Oczywiście możemy także zakupić specjalne kociołki żeliwne w których będziemy mogli przygotować coś do jedzenia. Jest to bardzo dobry pomysł ponieważ często znajdziemy miejsce gdzie możemy rozpalić ognisko znaleźć gałęzie, zachowując oczywiście zasady bezpieczeństwa. Naturalnie możemy w ten sposób przyrządzić zupę, ugotować kawałek mięsa czy też przyrządzić ziemniaki. W tym przypadku najlepszym materiałem będzie żeliwo.

Jak przygotować posiłek w plenerze?

Noc o zwrócić uwagę kupując kociołek myśliwski?

Warto zwrócić uwagę aby wybrać kociołek wysokiej jakości, wyroby chińskie nie zawsze będą odpowiednie, słabej jakości kociołek może po prostu pęknąć. Kociołek tego rodzaju może być także dobrym pomysłem kiedy wybieramy się na ryby, wówczas mamy więcej czasu, w kociołku możemy nastawić coś dobrego do jedzenia. Oczywiście warto zadbać o to aby był to kociołek poręczny, możemy wybrać mniejszy model który wystarczy do przygotowania posiłku dla jednej lub też dwóch osób. Oczywiście możemy znaleźć modele z odkręcanymi nóżkami co z pewnością ułatwi transport.

Kociołki żeliwne posiadają także dokręcane rączki do pokrywek. Pokrywka będzie się rozgrywała do wysokiej temperatury, dlatego też możliwość wykorzystania dodatkowej rączki czy też specjalnego uchwytu z pewnością będzie dobrym pomysłem. Kociołek może nam także zastąpić grill, będzie to pewne urozmaicenie, jeżeli będziemy chcieli przygotować coś smacznego, wyjątkowego podczas spotkania w ogrodzie. Z pewnością w kociołku można przygotowywać razem mięso, ziemniaki, warzywa dokładając je odpowiednim czasie, dzięki czemu możemy uzyskać cały posiłek.

Warto wybrać kociołek myśliwski pokryty od środka specjalną warstwą która będzie zapobiega przywieraniu potraw. Może także posiadać specjalny mechanizm docisku pokrywy, który może pozwolić na lekkie uchylenie oraz podniesienie pokrywy bez ryzyka poparzenia się.